The Ordinary 2% hialurono + B5 ir 12% askorbilo gliukozido serumai

2021 m. lapkričio 1 d., pirmadienis


Prasidėjus pandemijai, nemažai žmonių ėmė užsiimti maisto gaminimo projektais. Neslėpsiu, neapolietišką picos tešlą kildinau ir aš (nors iki duonos kepimo nepriėjau), tačiau pagrindiniu mano iki šiol vystomu projektu tapo veido odos tvarkymas. Atvirai pasakius, užkniso jau realiai 10 metų gyventi su akne ir kitomis odos problemomis, tad reikalo ėmiausi tikrai labai rimtai. Tačiau išsiaiškinau, kad pirmiausiai, prieš imantis spręsti bet kokią odos problemą, reikia susitvarkyti pagrindus: veido odą tinkamai prausti, tinkamai drėkinti ir maitinti bei tepti SPF. Su visais šiais trimis baziniais dalykais turėjau problemų. Nors... gal tai tiesiog reikėtų įvardinti kaip nenuoseklumą. Kadangi turiu riebią veido odą, kremu ar serumais tai pasivargindavau, tai nesivargindavau teptis – ir tai kalbu vien apie vakarinę rutiną, o rytais apskritai tik nuvalydavau veidą miceliniu vandeniu ir viskas. Tiesa, kažkokio kremų/serumų trūkumo nejaučiau – oda imdavo sausėti nebent prasidėjus dideliems žiemos šalčiams. Tačiau visi dermatologai, portalai ir dar balažin kas įkyriai zyzė, kad reikia nuosekliai odą drėkinti ir maitinti. Na, tie žmonės visgi specialistai, tad jų paklausiau. Nors tuo pačiu išsikėliau užduotį patikrinti: ar tikrai to reikia, ar gal čia dar koks marketinginis vartotojiškas triukas? Vedina smalsumo, atsidariusi The Ordinary puslapį įsigijau 2% hialurono + B5 serumą, o taip pat, kadangi aš nebūdama aš negalėjau neįsimesti dar, kaip pasakytų Mikė Pūkuotukas, šio bei to, ir 12% askorbilo gliukozido (vitamino C formos) serumą


Hialurono rūgštis (HA) yra šių dienų žvaigždė. Nebūtinai reikėtų tvirtinti, kad tai efektyviausias drėkiklis – greičiau jau vienas iš efektyviausių. Tarkime, viena iš mano sekamų dermatologių analogiškai liaupsina gliceriną. Tačiau reklama yra galingas įrankis, tad norint rasti drėkinamąjį serumą, paprastai tai bus hialurono serumas. Kiek esu girdėjusi, pati hialurono rūgšties molekulė kaip tokia turi šiokio tokio lipnumo, ir todėl realiai neišvengiamai kiekvienas serumas su ja irgi bus bent kiek lipnus – ne išimtis ir šis. Tačiau viskas tikrai labai greitai susigeria ir nelieka visiškai jokio nemalonaus pojūčio, taigi netrukus TO hialurono serumas man tapo maloniu ryto ir vakaro įpročiu. 


Ar kas nors visgi pasikeitė odoje? Tiesą sakant, buvau net nustebusi, kad taip! Po mėnesio naudojimo pastebėjau, kad oda tapo tarsi... minkštesnė; nerandu geresnio žodžio. Tokia švelnesnė, malonesnė liesti ir kaip ir putlesnė, kas tiesiog rodė, kad prieš tai oda buvo dehidratavusi. O dehidratacija gali lemti ir spuogų atsiradimą. Žinoma, serumas staiga stebuklingai visko nesutvarkė, bet pastebėjau, kad keistais atsitiktiniais spuogais pradėjo mušti tikrai gerokai mažiau. Vėliau dariausi odos tyrimus, pasirodo maniškė apskritai linkusi dehidratuoti. Kita vertus, šiais laikais, nesvarbu, koks odas tipas, kiekviena oda yra linkusi greitai dehidratuoti: elementariai nuo streso, greito gyvenimo tempo, nesveiko maisto, prasto miego etc. (nuo streso dehidratuoja išvis kosminiais greičiais), o tinkamas drėgmės palaikymas odoje – pirmas žingsnis saugant ją nuo senėjimo procesų. Taigi, iš esmės visiems rekomenduočiau įtraukti drėkinantį serumą į savo rutiną, ir drąsiai siūlau šį iš The Ordinary dėl malonios tekstūros ir geros kainos. Manau, kad kainos ir kokybės santykis apskritai tiesiog neįtikėtinai geras – serume ne tik yra kelių rūšių hialurono rūgšties molekulių, bet taip pat ir kitų drėkiklių bei odą raminančio pantenolio (pavadinime minimo vitamino B5). Galbūt kada nors parašysiu išsamesnį straipsnį apie hialurono rūgštį, tačiau esmė tame, kad skirtingo dydžio HA molekulės geba prasiskverbti į skirtingus odos sluoksnius. Todėl neįsivaizduoju, kas gali pirkti, tarkime, šį Barbara Strum serumą už tokią kosminę kainą, kai jame tėra viena HA forma... Jau geriau tuomet įsigyti brangesnį taipogi Deciem firmos NIOD serumą, kuriame rišasi 15 skirtingų hialurono rūgšties molekulių. Turint omeny šį NIOD serumą, kaip matyt, TO nėra visą rinką nunešantis pasirinkimas, tačiau savo kategorijoje – 100%.


P. S. Patarimas dar geresniam drėkinimui: pirmiausiai veidą šiek tiek sudrėkinkite dulksna arba vandeniu (na, nereikia, kad viskas varvėtų, tiesiog, kad oda būtų drėgna), ir tik tuomet išmasažuokite serumą. Vis tik HA darbas – sulaikyti odoje vandenį, tad šitaip iškart tam ir suteikiama materijos.Vitamino C serumas, deja, taip nesužavėjo. Askorbilo glukozidas yra vandenyje tirpstantis vitamino C vedinys. Kaip rašo pačiame The Ordinary puslapyje, šis vedinys yra mažiau paveikus nei pats vitaminas C (l-askorbo rūgštis, netirpi vandenyje), tačiau jo tirpumas vandenyje užtikrina malonią tekstūrą, be to, anot pačių TO, serumas vis vien turėtų būti paveikus. Na, man asmeniškai nepasireiškė nei viena, nei kita. Visų pirma, serumas man pasirodė lipnus. Jeigu lipnumo neliktų, kaip su HA serumu, viskas būtų gerai, tačiau tas lipnumas, bent jau man, toliau laikydavosi, ir net po to užtepusi kremą jausdavau tokį kažkokį keistą pojūtį ant odos, lyg ją norėtųsi nuprausti. Antras dalykas – nepamačiau jokio poveikio. Vėliau naudojau kitą vitamino C serumą, tad negaliu pasakyti, kad tai man yra apskritai neveikiantis ingredientas – tiesiog nesuveikė TO variantas. Nei pašviesino odą/pigmentacijos problemas, nei gerai veikė kaip antioksidantas. Tiesiog toks produktas apie nieką, negana to, nemalonios tekstūros. Kita vertus, be šio, TO siūlo dar 7 vitamino C formas – gal yra bandžiusių kelias, ir kuri nors pasiteisino geriau? Kaip matyti, man The Ordinary patvirtino savo etiketę, kad tai visgi yra hit&miss firma. Nors kai HA serumas pasirodė taip puikiai, noras bandyti firmos produktus toliau tikrai nebuvo atmuštas!


Kaina. Hialurono serumo – 6.80, askorbilo gliukozido serumo – 12.90 (oficialiame The Ordinary puslapyje).


Sudėtys. 


Hialurono serumo. Aqua (Water), Sodium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Propanediol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Panthenol, Ahnfeltia Concinna Extract, Glycerin, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Citric Acid, Isoceteth-20, Ethoxydiglycol, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol.


Vitamino C serumo. Aqua (Water), Ascorbyl Glucoside, Propanediol, Aminomethyl Propanol, Triethanolamine, Isoceteth-20, Xanthan Gum, Dimethyl Isosorbide, Ethoxydiglycol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol.

Rašyti komentarą

© vinilina