Therme Marrakesh kūno šveitiklis

2018 m. liepos 18 d., trečiadienis


Esu minėjusi, kad kosmetikoje mane labiausiai domina dekoratyvinės ir veido priežiūros priemonės. Plaukams ir kūnui skirtiems produktams esu gana abejinga, nors pastaruoju metu, kai koks nors šampūnas aptramdo šiauštis linkusį kaltūną, šiek tiek entuziazmo pajuntu. Na, o kūno priežiūros kategorijoje vienintelė priemonė, kuriai jaučiu bent šiokį tokį smalsumą, yra kūno šveitiklis. Iš esmės turiu prisipažinti, kad aš net maudytis nemėgstu. Aišku, einu į dušą kaip ir visi normalūs žmonės, tačiau daugiau vedina pareigos nei malonumo, o tie žmonės, kurie gali mirkti vonioje tris valandas man apskritai yra mistika – į vonią lendu nebent prispirta ligos. Ir visgi šveisti kūną galėčiau visą dieną – švelniai masažuojama ir po to liekanti itin švelni oda kelia daug gerų emocijų. Tad kai man dar naujo prekės ženklo Therme atstovai pasiūlė ką nors išbandyti, iš daugiausiai kūno priežiūros priemones siūlančios firmos griebiau būtent Marrakesh linijos šveitiklį.

Therme savo žinioje turi ganėtinai daug linijų, tad rinktis yra iš ko. Marrakesh mane suviliojo, nes žadėjo pradžiuginti argano ir saldžiųjų migdolų aliejais – išties šveitiklis švelniai kvepia būtent šiais aliejais. Priemonė, sakyčiau, vidutinio intensyvumo – šveičiamosios dalelės puikiai atlieka savo darbą, tačiau odos negramdo. Na, o daugiau nekažin ką apie tokį daiktą kaip šveitiklis ir pasakysi. Senos ląstelės nušveičiamos, oda paliekama švelni ir neišsausinta. Procedūra maloni, kvapas neįkyrus ir neužsiliekantis, šveičiančios granulės gana smulkios.

Bet priekabių aš turiu. Konkrečiai vieną, kuri išsiplėtoja įvairiomis atšakomis – apie priemonę labai trūksta informacijos. Pirmiausiai susidomėjau klausimu, iš ko pagamintos pačios šveitiklio dalelės. Plastikas? Celiuliozė? Kodėl nenoriu rinktis plastiko pagrindu pagamintų šveitiklių, jau rašiau šioje apžvalgoje. Laikau save ganėtinai gera informacijos rinkėja, bet į šį mane dominantį klausimą atsakymo neradau. Oficialioje Lietuvoje produkciją platinančioje svetainėje informacijos – ne kažin kiek, o pačių Therme oficialiame puslapyje viskas surašyta vokiškai, nors ir tai pagrinde pateikiami ingredientų aprašymai.

Antras dalykas – sudėčių klausimas. Afišos skelbia, kad Therme šveitiklis yra be SLS, SLES, dažiklių, parabenų ir mineralinių aliejų. Tačiau vos užmetusį akį į sudėtį šveitiklio nugarėlėje, pirmas ingredientas, kurį pamačiau po vandens, buvo Sodium Laureth Sulfate. Šiek tiek sutrikau. Tuomet patikrinau informaciją oficialiame vokiškame puslapyje – ačiū Dievui, ingredientų sąrašai pateikiami visur ta pačia kalba. Trumpai tariant, sudėtys nesutapo. Vokiškoje tinklapio versijoje ji nors ir ne tobula, bet tikrai smagesnė nei mano turimos versijos. Maniškė turi nemažai minusų, pradedant nuo minėto gana aršaus ir sausinančio ploviklio, negana to, tokių aršių ploviklių yra gana daug, taip pat dar pora kitų odą sausinančių medžiagų. Na, o antra didelė problema – kvapikliai, kurie gali sukelti sudirgimus ir alergijas (aišku, nebūtinai). Tiesa, mano oda nėra iš jautriausių, o sausinimo efektą, matyt, kompensuoja įdėti minėtieji saldžiųjų migdolų ir arganų aliejai. Tad sumoje viskas kaip ir gerai, tačiau, deja, tikiu, kad rinkoje yra tokių pat efektyvių, užtat saugesnių kūno šveitiklių. 


Na, o kitoje rastoje sudėtyje, kaip sakiau, nors ir ne viskas idealu, bet išsprendžiama viena didelė aršių ploviklių problema – jie pakeisti kur kas švelnesniais, ir galbūt tokia sudėtis leistų vertingiems aliejams ne tik išlaikyti odos būklės balansą, bet ir papildomai drėkinti, nes dabar drėkinimo galėjo būti ir daugiau... (Kita vertus, man iškilo klausimas, o kam apskritai šveitiklyje tiek daug ploviklių??). Spėju, kad tai turbūt yra atnaujinta šveitiklio versija. Galiausiai, visa ši informacija mane veda link paskutinio klausimo – kodėl man papuolė sena versija? Suprantu, kad galbūt apskritai tik tokia Lietuvoje ir pardavinėjama, tačiau tuomet nereikia melagingų afišų, nes visgi ne visi pirkėjai yra patiklūs.

Taigi, rezultate Therme pasirodė kosmetika kaip kosmetika, vertinant tik pačią turimą priemonę ir atsiribojant nuo tragiško informacijos trūkumo. Funkciją atlieka, man pačiai niekaip nepakenkė, atnaujinta sudėtis – palyginus nebloga. Bet nuojauta ir patirtis kužda, kad esti ir didesnių stebuklų pasaulyje.

Kaina. 13.60 už 200 ml, galima rasti medexy.lt.

Sudėtis:

Ant pakuotės. Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Silica, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates Copolymer, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Prunus Amygdalus Dulcis Shell Powder, Parfum, Sodium Chloride, Styrene/Acrylates Copolymer, Argania Spinosa Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycine, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Salicylate, Coumarin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Tetrasodium Iminodisuccinate, Citric Acid, Sodium Hydroxide, CI 19140.

Tinklapyje. Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Coco-Glucoside, Silica, Glycerin, Acrylates Crosspolymer-4, Prunus Amygdalus Dulcis Shell Powder, Parfum, Citric Acid, Polyglyceryl-4 Caprate, Styrene/ Acrylates Copolymer, Lauroyl/ Myristoyl Methyl Glucamide, Coco-Betaine, Argania Spinosa Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Benzyl Salicylate, Coumarin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Tetrasodium Iminodisuccinate, Sodium Hydroxide, CI 19140

Rašyti komentarą

© vinilina