Gyvenimas pastaruoju metu: Kovas'18

2018 m. balandžio 2 d., pirmadienis

+14 pavasaris prie Maino

Net nesitikėjau, kad kovas bus toks turiningas mėnuo! Atrodė, kad jis trunka amžinai, kaip ir, beje, žiema...  Bet gal jau šią savaitę sulauksime pavasario??

Sukaktis. Iškart kovo pradžioje su draugu paminėjome dviejų metų draugystę. Aišku, smulkmena, bet maloni! Švęsti aš įvairių progų nesu šventėja, tai pakikenome abu ir nuėjome kebabų. Šiek tiek atsisėdusi pamintijau, kaip greitai laikas eina, bet et, tada numojau ranka ir pasidžiaugiau, kad jau du metus gyvenu kur kas šauniau nei iki šiol.

Oskarai. Kitą dieną laukė jau aną mėnesį minėta Oskarų naktis. Kaip sakiau, Oskarus priimu rimtai, tad draugą jau nepamenu kur, bet iškomarindavau ir pasikviečiau draugę. Kaip tikros beprotės atsikėlėme 3:30 ryto, išsikepėme trupininį pyragą, paspygavome ir kėlėme špygas dėl laiminčių filmų, aptarėme raudonojo kilimo sukneles... Žodžiu, pagal visą programą – seniai taip nesilinksminau. Netgi spėjau numigti dar valandą prieš paskaitas. Ir šiaip dieną nebuvo tokia didelė koma, kaip tikėjausi. Beje, jei žiūrėjote Oskarus, kaip jums pasirodė laimėtojai? Aš šiemet buvau neįprastai patenkinta, gal tik norėjosi, kad Call Me by Your Name būtų laimėję daugiau, kita vertus, neholivudiniam indie filmui ir vienas oskaras yra didelis pasiekimas. Bet šiaip, kaip sakiau, šiemet laimėtojai pasirodė neįprastai adekvačiai išrinkti.

Filmai. Kovo mėnesį su ta pačia drauge dar nuėjome pažiūrėi Raudonojo žvirblio su J. Lawrence. Na, atrodė, kad bus geras filmas. Bet kad toks geras, tikrai nesitikėjau. Paskutinį kartą šitaip nustebino Turistas su A. Jolie ir J. Deppu, o jis išėjo bene prieš 7 metus, tad laiko tarpas praėjo nemažas. Istorija gal ir neatrodo kažkuo nuostabi, veiksmas vyksta Rusijoje, nekalta mergina staiga patampa sumania šnipe, bet tiesiog istorija pasirodė labai gerai išdirbta – veiksmas tik vyksta, kadrai keičiasi, linijos persipina, žodžiu, nespėji atsikvėpti, o kai atrodo, kad nuspėji, kas bus toliau, tai įvyksta kas nors nesuvokiamo. Ir pabaiga nustebino. Kaip sakiau, jei teko matyti Turistą, tai galite tikėtis kažko panašaus. Seniai taip puikiai bebuvau praleidusi laiką kine ir nesigailiu nė cento, kad nuėjau Raudonąjį žvirblį pamatyti didžiajame ekrane.

Vokietija. Jau ir praeitą mėnesį rašiau, ir instagram galėjote matyti, kad lankiausi Frankfurte. Per daug neišsplėsiu, draugui vyko svarbi operacija, tad aš ir norėjau, ir turėjau lydėti. Frankfurtas pasirodė įdomus miestas, bet apie jį gal parašysiu atskirą įrašą. Labiausiai užkniso gabenti draugą atgal į Lietuvą po poros savaičių – 26 valandas keliaujant autobusu kaip reikiant paskaudo visas kūno dalis, o dar ir kojos ištino (keliaujant atgal skrydžio lėktuvu galimybės tiesiog ne(be)buvo). Tariau sau, kad kuriam laikui tikrai siunčiu keliones autobusu velniop...

Ramenas ir pagaliukai. Niekaip neprisimenu, ar jau esu šią vietą rekomendavusi, tačiau net jei ir taip, tuomet rekomenduoju dar kartą. Kovo mėnesį viena iš mano artimų draugių persikraustė į Vilnių. Žinoma, kad savanoriškai stengiuosi pabūti jos gide ir aprodyti šauniausius sostinės kampelius, tad jau kelintą kartą atsidūriau pavalgyti ramenų. Galiu tik pakartoti ilgą laiką mintijamas mintis: maistas skanus, šviežias, kokybiškas, pavalgai kaip reikiant, o ir nepermoki, ypatingai, jei renkiesi iš kelių dienos pietų pasiūlymų (5). 

Kompiuteris. Jei kas sekate mane ilgai, prisiminsite, kad (o, beveik lygiai!) prieš du metus pamečiau savo kompiuterį. Nuo to laiko naudojausi tėvų senu plastikiniu ASUS, bet turbūt aišku, kad ilgalaikėje perspektyvoje nuosavo pirkimas buvo neišvengiamas. Tiesa, vėlgi turbūt aišku, kad antro tėvai man pirkti neketino... Na, taupymas užtruko, bet pagaliau galiu pasakyti, kad pagaliau. Žinoma, galėjau išvengti tokio ilgo taupymo ir pirkti kokį nors pigesnį kompiuterį, normalių ir ne karvę kaštuojančių  dabar yra daug. Bet tas plastikinis ASUS'as man taip įsipyko, čia kaip ką tik minėtieji autobusai – ilgam atsivalgiau. Už tai būtinai norėjau kompiuterio su kokybišku metaliniu korpusu. Nedidelio, 12-13 colių, nes 15 su mano rankinėmis ir kuprinėmis visiškai nedraugavo, o ir į paskaitas tampytis nepatogu. Žodžiu, kažko mažo, kokybiško, greito ir patogaus. Na, ir galima nuspėti, kad norėjau eplo – jis atitiko tuos mano išsikeltus kriterijus. Ir juk, blemba, aš mergina ir rašau apie kosmetiką, tai c'mon, man Apple bus amžinai gražiau už visas kitas firmas. Galbūt dar būčiau svarsčiusi apie windowsinį kompiuterį, tačiau pažiūrėjau, kad variantai, atitinkantys mano kriterijus, kainuoja... tiek pat kiek Apple. Pigiausia, ką radau, buvo ASUS siūlomi už 800. Tai et, ką jau... Be to, ir iOS operacinę labai mėgstu. Pradėjusi naudoti dar šiek tiek baiminausi, kad ko nesuprasiu, bus sudėtinga, bet jau po valandėlės prilipo absoliučiai – savo noru prie Windows nebegrįščiau. Atrodo, tik daiktas, bet kai turi su kuo palyginti, taip ir mėgaujiesi kiekviena jo teikiama komforto akimirka – su senuoju ASUS buvau išsitampiusi nervus pačiais įvairiausiais atžvilgiais. O dabar jau turbūt laikas ir apie naują telefoną pradėti mąstyti...

Dizainas. Nežinau kodėl, bet pasižadėjau sau, kad kai įsigysiu kompiuterį, atnaujinsiu ir tinklaraščio dizainą, nors dizaino šablonas gulėjo failuose jau nuo gruodžio pradžios. Ai, ėmiau ir nusprendžiau be priežasties, tačiau visgi pažado laikiausi. Ir štai, tadadadam, tinklaraštis kiek atsinaujino. Na, kažkokių kardinalių priežasčių keisti dizainą neturėjau, tik vaizdo norėjosi dar švaresnio, dar aiškesnio. Galbūt kai kas pasakytų, kad norėjau pasukti į dar didesnį minimalizmą. Tačiau čia norisi padaryti šiokį tokį ekskursą apie mano santykį su minimalizmu apskritai. Nelaikau savęs minimaliste, niekada nelaikau. Net nežinau, ar prijaučiu šitam stiliui. Aš mėgstu daiktus! Aš materialistė. :) Na, juokas juokais, ir visgi nepakenčiu nereikalingų daiktų. Manau, tai išsivystė nesąmoningai. Matote, mano močiutė yra nereali daiktų kaupikė. Vaikystėje teko praleisti pas ją daug laiko, ir galvoje įsiėdė milžiniško daiktų kiekio vaizdas, kaip apkrautas visas mažas butelis, ir kaip man negalima nieko judinti, nes ką nors nuversiu ar sugadinsiu. Ir turbūt psichologiškai gavosi atvirkščias efektas, kad išaugau nemėgstanti apsikrauti daiktais. Jei tik man reikalingos, galiu turėti nors ir 100 suknelių, bet jei kažkurios vienos nedėviu, iškart šveičiu lauk. Neturiu nei noro, nei laiko žaidimams o gal kada prisireiks. Taigi, ir su tinklaraščiu tas pats – tiesiog nenoriu jo apkrauti ir man žavus kuo švaresnis vaizdas. Beje, jei turite kokių pastabų, kas nors kliūna, nepatogu (šriftas, paieškos sistema ar pan.), sakykite, nes tikrai visada norisi atsižvelgti į skaitytojų komentarus.

Dolce Gusto. Visai netikėtai į namus dovanų atkeliavo Nescafe Dolce Gusto kavos aparatas. Su draugu dar kurį laiką sukome galvą, ar jį priimti, nes gerti kavą iš kapsulių pasirodė gana brangus malonumas. Galiausiai padarėme kompromisą su savimi – įprastai vis tiek gersime paprastą kavą, tačiau kai norėsis pasilepinti ar išgerti cappuccino, griebsimės Dolce Gusto. Tiesa, išbandyti dar nespėjome, tad prašau komentarų iš skaitytojų - kaip jūs draugaujate, jei draugaujate, su šiuo aparatu?  Ir, svarbiausia, kur ir kaip perkate kapsules? Lažinuosi, kad naudodami ilgesnį laiką jau žinote kokių nors slaptų vietų ir fintų. Labai lauksiu komentarų šia tema.

Kaip visada – o kaip prabėgo jūsų mėnuo? Ar jau irgi neapsikenčiate su žiema ir norite įkišti kojas į lengvas laivutes?

8 komentarai

 1. Kas liečia temą, tai labai gražu! Bet man visada ir visur nepatinka, kai užėjus nesimato ar prie įrašo yra komentarų :)
  O dėl Dolce Gusto, tai aš geriu tik tokią. Prieš tai mes turėjom šiaip Philips aparatą, bet labai jau mane nervindavo pilstytis su kava ir visur jos pribarstyti. Užpiltinės nemėgstu. Vyras dar moka virdavo, bet man per daug darbo. Taigi, aš esu Latte gerbėja, bet niekada neperku DG Latte ar kapučino, nes man nepatinka saldintas pienas :). O ir porcijos tik 8. Mes visada perkame tik "Espresso Intenso" (maišytos dviejų rūšių pupelės įtinkam net mano gurmanui) ir atskirai turiu pieno plakimo aparatuką. Derinys tobulas. O jokių gudrių vietų nesu atradusi, perku eiliniuose supermarketuose. Nors esu iš tų, kurie mėgsta taupyti ir rinktis centu pigesnį produktą, bet ši kava turbūt vienintelis dalykas, kuriam netaupau ir turėdama paskutinius 10 eurų mėnesiui, 6 iš jų išleisiu naujai dėžutei :).

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na va, kas ką pastebi - kol pasakei, net neatkreipiau dėmesio dėl tų komentarų. :) Ir ačiū!
   Dėl Dolce Gusto - na, aš ir cappuccino dabar nusipirkau, vis tiek reikia išbandyti, nors saldintam pienui (ar apskritai kavai) irgi nesimpatizuoju. Tiesa, aš kiek žiūrėjau, porcijos visur 16, ir cappuccino, ir latte, ir dabar pati 16 nusipirkau. :) Anyway, ok, dabar žiūrėsiu, bandysiu, gal jau kitą mėnesį ir normalesniu atsiliepimu pasidalinsiu!

   Panaikinti
  2. Rimtai radai 16 porcijų? Nes bent jau seniau būdavo visos dėžutės su 16 kapsulių, tik tiek, kad kapučininėse ir pan., aštuonios su kava, aštuonios su pienu, tai dvigubai mažiau gėrimų :)

   Panaikinti
  3. Jo, atsiprašau, išlindo mano idiotės genas. :)) Vakar bekontempliuodama vakarienę apžiūrinėjau tas dėžutes, nes ant stalo pasidėjau, ir pastebėjau, kad taigi čia 8 ir 8 skirtingos... O dar vakar galvojau, kodėl man cappuccino nesigavo, tik juoda kava - juk reikėjo kapsulę pakeisti... Nu žodžiu. Linksminuosi su tuo aparatu. :D

   Panaikinti
 2. Žiauriai smagu buvo skaityt. Be to, sveikinu su sukaktimi ;) Tokios šventės/sukaktys savotiškai reikšmingos ir man visada įdomu kas ir kaip jas švenčia :D galiu pasakyti tiek, kad ir pati savo 6 metų sukaktį su draugu šventėm su kebabais xD
  Dėl oskarų ta pati nuomonė - taip tikėjausi, kad Call Me By Your Name gaus daugiau nominacijų, juk taip man patiko ir knygas, ir filmas. Bet ir Shape Of Water džiaugiausi, kad laimėjo ;) vienas iš favoritų buvo Lady Bird.
  Ir naujas tinklaraščio dizainas man patinka. Kai dažnai skaitau kelyje per mobilųjį, tai labai patogu, kad nereikia scrollint, o iš karto gali pajungti įrašą.
  Gal bus atskira apžvalga Apple? :D Nes pati jau ilga laiką žvalgausi į jų kompiuterius ir norėčiau atsinaujint, bet nežinau kiek patogu būtų jį naudot. Nes pagrindiniai reikalavimai tiek mano, tiek savo vienodi :D beliko tik sužinot ar patogu studentui dėl darbų rašymo, ilgesnių tekstų kūrimui, medžiagos skaitymui ir bendrai ar patogus įrenginys. Nes būtų pirmas kartas, kai išduočiau Windows operacines (kurios, deja, mane tik nuvilia paskutiniu metu -_- )
  O kad liečia kavą - tai didžiausią pasirinkimą: skonių ir vienetų randu Lenkijoje. Ypač man patinka gratis akcijos, kai perki vieną dėžutę, o gauni dvi, ar ba dvi perki ir 3 nemokamai. Visad jaučiuos ten kaip per medžioklę ir pagavus geriausią žvėrį :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kebabai absoliuti jėga!
   O man Lady Bird patiko, bet aš kažkaip tikėjausi daugiau. Nežinau net ko, bet pažiūrėjusi likau šiek tiek nusivylusi... Gal visgi man Coppolos filmų niekas nepergalės. :D Bet nesiginčiju, apskritai imant geras filmas.
   Dėl Apple - kad nežinau, ar reikia čia tos apžvalgos... Nesu IT specė, nedaug ką galiu pasakyti, tik subjektyvią asmeninę nuomonę, kuri tilps ir čia - man patinka. :D Jau praėjo savaitė kaip turiu, tai kol kas nuomonė nė kiek nepasikeitė, o mac'as tik vis labiau ir labiau limpa. Ką galiu pasakyt - patogu ir tiek! Ir paskaitoms, ir laisvalaikiui, tekstams, filmams. Aišku, reikia šiek tiek adaptuotis prie naujos operacinės, bet tai vis tiek netrukus viską perpranti. Žodžiu, aš tai rekomenduoju, prie PC atgal negrįžčiau. :)
   Beje, o tai kur tu ten Lenkijoje perki?? Tiesiogiai parduotuvėje kažkur ar internetinėje kokioje?? Nes jei internete, tai aš irgi noriu!

   Panaikinti
 3. Sveika! O koki butent Apple produkcijos modeli pasirinkai sau? :) nes ju ne vienas yra. Macbook, macbook air, pro ir pns ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas! Pas mane yra macbook pro 13 colių, 2015 metų, kitaip sakant, paskutinis modelis prieš pat dabar cirkuliuojančius space grey spalvos (nors, aišku, ir jie galimi tradicinės pilkos spalvos), tiek toucbarus, tiek ne. Air'ai man niekada nelipo, apie juos išvis nesvarsčiau. Svyravau tarp šito modelio ir taip pat naujesnio, plonesnio 12 colių. Kita vertus, ten procesorius kitoks, bijojau, kad neveš man lightroomo ir PS. Ir dar bijojau, kad ekranas jau man per mažas pasirodys. Galiausiai, nutariau pataupyti, nes kadangi turiu tik tuos basic poreikius, nei grafdizainerė esu, nei programuotoja ar kas, tai nemanau, kad šis mano 2015 modelis kažkuo prastesnis už kitus ir nejaučiu kažką praradusi ar kad kažko trūksta. :) Aišku, jei būtų buvusi finansinė galimybė, būčiau imusi naujesnį, nes vis tik naujesnis yra naujesnis. :D Bet apart šito (ne)argumento, specifikacijų atžvilgiu skirtumo nejaučiu.

   Panaikinti

© vinilina