Skaitiniai, Žiūriniai & Klausiniai Vol. I

2018 m. sausio 12 d., penktadienis


Kadangi pusę savo gyvenimo praleidžiu internete, būna, užtinku ką nors tikrai šaunaus. Kažką įdomaus, kabliuojančio, verto skaitymo-klausymo-žiūrėjimo. Ir tada norisi tuo pasidalinti. Bet kur, kaip, kada? Iš pradžių galvojau įtraukti į mėnesines gyvenimo ataskaitas, tačiau širdis sakė, kad ne visai ten visai šiai medžiagai yra vieta. Tad tiesiog nutariau padaryti atskirą rubriką. Panašių įrašų serijas daro ir viena iš mėgstamų tinklaraštininkių britė Liv Purvis iš What Olivia Did. Tik ji skelbia tokius sąrašus kas savaitę, o aš nutariau nesprausti savęs į rėmus, nes ne visada pavyksta kažką atrasti per tam tikrą laikotarpį. Specialiai neieškau, o natūralaus proceso nepaspartinsi. Nežinau, kiek tai bus jums įdomu, tačiau visgi pirmiausiai tinklaraštį rašau dėl savęs, o šitą sąrašą ir buvo malonu sudarinėti pačiai, be to, vis vien tinklaraštis balansuoja ant beauty ir lifestyle ribos. Kai kurie dalykai bus iš grožio / kosmetikos srities, tačiau tikrai ne visi. Taigi, jei ieškote, kaip praleisti tingų rytą ar popietę, pažadu, kad bent keli dalykai gali būti verti jūsų dėmesio.


Nuo rudens gerokai įnikau į žurnalo i-D puslapio skaitymą. Ir beveik kiekvienas jų straipsnis man kažkuo aktualus, kažkuo traukiantis. i-D nesibodi skelbti fotografijų serijų, interviu su meninkais, filmų recenzijų (ar šiaip rašyti apie filmus) ir prisigalvoja įvairiausių keistai įdomių dalykų. Jei jums, kaip ir man, patinka išplaukęs juostinio fotoaparato vaibas, domitės istorija ir kultūra, jums taip pat patiks ir i-D. Keli asmeniškai itin patikę straipsniai:

Pietų Korėja ir tatuiruotės. Įdomu, kad nors Pietų Korėjoje leidžiama turėti tatuiruočių, užsiimti pačiu tatuiravimo menu yra nelegalu. Paradoksas, apie kurį ir kalbama šiame straipsnyje-sudėtiniame interviu. 

Sofios Coppolos estetika. Šiame straipsnyje sudėta viskas, ką pati kada nors norėjau pasakyti apie S. Coppolos kūrybą. Iš esmės tai yra platesnė jos kūrybos analizė – kuo ji taip traukia, ir kodėl ši režisierė tapo antroji per visą istoriją gavusi Kanų liūtų apdovanojimą geriausios režisierės kategorijoje.

Slaptos Wes Anderson vietos. Dar šiek tiek kalbant apie kiną, be S. Coppolos pati labai žaviuosi W. Andersono darbais. O i-D sugebėjo atrasti nuostabų Reddit puslapį, kuriame žmonės dalinasi režisieriaus stilistiką atspindinčiomis realaus pasaulio vietomis. Absoliučiai nerealu!

Tapk Audrey Horne. 2017 iškart hitu tapęs Twin Peaks serialas nepaliko be įkvėpimo. Asmeniškai, Audrey Horne ko gero ir buvo mano mėgstamiausias personažas (ir ne tik dėl tobulų antakių), o šiame trumpame interviu pati aktorė dalinasi keliais patarimais, kaip galima tapti tokia pat badass kaip Audrey. Visiški 2018 goals.

Oxfordo vasaros. i-D dalinasi užfiksuotomis Oksfordo miestelio studentų akimirkomis iš 6-7 dešimtmečio. Nostalgiška praėjusių laikų, madų ir laisvės dvasia šiomis niūriomis dienomis priverčia pasvajoti apie vėjavaikišką vasarą. Viena nuotrauka patapo ir mano darbastalio fonu.

Romanovų seserys. Trumpas istorijos pamokos priminimas, jei pavardė Romanovai nieko nesako – tai buvo Rusijos karališkoji šeima, valdžiusi Rusiją pastaruosius tris šimtmečius iki Rusijos revoliucijos 1917 m. Per revoliuciją caras Nikolajus su šeima buvo nužudyti. Tačiau, kaip suprantu iš šio straipsnio, caro Nikolajaus keturios dukterys buvo nužudytos ne iš karto, prieš tai jos buvo laikomos Sibire. Viena jų, Anastasija, netgi lyg ir buvo dingusi, kas paskatino spėliones, kad ji yra gyva, o tai, savo ruožtu, įkvėpė garsųjį ir mano vieną mėgstamiausių animacinių filmų tuo pačiu princesės vardu, apie dingusią ir atsiradusią princesę – Anastasija. Žodžiu, neseniai buvo sukurtas trumpas (trumpametražis?) filmas apie šias keturias Romanovų princeses ir jų paskutines dienas po revoliucijos. Vien nuotraukose matomos baltos suknelės mane visiškai užbūrė – pati dar filmo nežiūrėjau, bet atskapčiusi šį i-D straipsnį apie jį, pasižymėjau kaip būtiną pažiūrėti. Beje, yra ir labai įdomi dviejų dalių BBC dokumentika apie Romanovų dukteris. Buvau pradėjusi žiūrėti, tad galiu pasakyti, kad pasakojama ir apskritai platesnė Romanovų šeimos istorija, ne tik apie princeses – verta pažiūrėti, jei domitės istorija. Po sesijos pasižadėjau sugrįžti ir pažiūrėti iki galo. Apskritai manau, kad Rusijos istorija yra viena įdomiausių iš visų valstybių ir tautų. Mielai priimčiau ir knygų rekomendacijas, jei tik kas nors tokias skaito.


Dar pora skaitinių, kuriais norisi pasidalinti be straipsnių iš i-D (tikiuosi, kad netolimoje išvykoje į Lenkiją pasiseks sumedžioti ir popierinę žurnalo versiją!) yra Deimantės Bulbenkaitės iš Spintos Guru

Pirmasis – 5 minučių interviu su Nail Game. Nail Game – 2017 pradžioje atsidaręs nagų lakavimo salonas, kuris išdrįso į nagų dailę pažvelgti kitaip. Ar ir jums nagų dailė asocijuojasi su per ilgais nusmailintais nagais ant kurių formuojasi visų spalvų kristalai? Pripažinsiu, kad ir man sunkiai sekasi mesti tokį įvaizdį iš galvos, tačiau jau laikas – moderniame XXI a. moderni darosi ir nagų dailė, įgaunanti geometrines ir minimalistines formas. Aš pati Nail Game veiklą ir anonsus stebėjau dar prieš salonui atsidarant, o interviu su viena iš įkūrėjų, Lietuvos mados pasauliui gerai žinoma Ieva Marija Andrulyte, pagelbėjo susipažinti su Nail Game koncepcija dar artimiau. Vieną dieną tikiuosi ir aš ten praleisti porą valandų. Beje, verta pasekti ir I. M. Andrulytės instagram paskyrą.

Taip pat norisi paminėti Deimantės pranešimą apie autentiškumą ir instagram, kuris ypatingai turėtų būti aktualus tinklaraštininkėms, tačiau kartu ir bet kam, kas siekia instagram tinkle suburti sekėjų ratą bei atkreipti dėmesį į savo nuomonę. Žinoma, skaidrės neatstos gyvo Deimantės pranešimo, kuris turėjo būti be galo įdomus, tačiau ir skaidrėse pagrindinės mintys išdėstytos pakankamai aiškiai.

Beje, norisi pasidžiaugti, kad Spintos Guru po netrumpos pertraukos vėl ėmė reguliariai rašyti – Lietuvos mados industrijoje be jos straipsnių tikrai buvo jaučiama tuštuma.

Lisa Eldridge – ne mano vienos mėgstamiausia makiažo guru. Tiesa, pirmiausiai jos neįmanoma nemylėti už sklindančią eleganciją, tobulus makiažo darymo įgūdžius, už grožį ir šarmą. Jei neklystu, Lisai dabar turėtų būti apie 45-erius metus, ir kai žvelgiu į ją, man ji atrodo absoliutus to amžiaus idealas – jei jos metų atrodysiu bent perpus tiek žavingai kiek ji, laikysiu, kad man pasisekė! Bet labiausiai norisi mylėti Lisą už jos paprastumą. Prisimenu, žiūrėjau kažkurį jos video ir Lisa pasakojo, kad praeitą naktį beveik visai nemiegojo, jau tikėjausi, kad priežastis bus kokie nors svarbūs mados pristatymai, apdovanojimai ar pan., bet ji tiesiog pasakė, kad visą naktį praleido žiūrėdama naują House of Cards sezoną. Ir visame tame nušlifuotame, instagram paveikslėlio vertame tinklaraštininkių ir influencer'ių pasaulyje ši priežastis pasirodė tokia žmogiška. Pastebiu, kad iš esmės labiausiai žmogiški vlogger'iai ir yra populiariausi – juk smagu žinoti, kad jie yra tokie patys kaip ir mes. Na, o vienas iš Lisos rudenį įkeltų video taip pat buvo normaliam žmogui karts nuo karto tikrai aktualia tema – kaip atrodyti nuostabiai, kai, tarkime, vakar padauginai vyno ir dabar tesinori kaip nors atsipagirioti. Kartais atrodo, kad tik Lisa geba sugalvoti tokias nuostabias temas. Taigi, turėkite šį video savo arsenale – mažą ką. O ir šiaip visas makiažas yra nuostabus, nepaisant specifinės tematikos – Lisa Eldridge tikrai yra makiažo fėja!

Dar viena labai arti žemės youtuber'ė yra Estée Lalonde, kurią čia karts nuo karto paminiu. Vis padiskutuojam su drauge, kuo gi, po galais, Estée taip žavi, ir visada padarome tą pačią išvadą, kad paprastumu. Ji tiesiog visada yra čia, kaip geriausia draugė gretimame name, ir net nebando pakilti į kažkokias auksines dausas – ji unikali savaip. Na, ir Estée, kaip ir daugelis iš mūsų (nemeluokite, kad ne), turi maniją kanceliarinėms prekėms. Todėl čia palieku nuordą į jos video apie 3 be galo šaunias Londono kanceliarines parduotuves. Video trunka 28 min., tačiau visiškai neprailgsta (jei tik mylite kanceliarinę produkciją!), o dar ir yra nuostabiai sumontuotas. Dabar norisi grįžti į Londoną vien tam, kad būtų galima parsivežti kokias 3 užrašų knygeles...

Ir galiausiai, na, nenoriu sakyti, kad noriu pasidalinti vienu Alix arba I Covet Thee video, nes iš tikro nenoriu. Tai buvo labai skaudus video ir manau, kad jai reikėjo daug jėgų jį nufilmuoti, o aš, neslėpsiu, tikrai nesitikėdama tokios naujienos, žiūrėdama pravirkau. Prenumeruoju Alix seniai, tik vėliau per ją atradau ir Suzie (Hello October) – jos abi yra geros draugės. O turbūt daugeliui artimas jausmas, kad kai ilgai seki žmogų ir jo gyvenimą, viskas pradeda atrodyti taip, lyg stebėtum savo draugę. Taigi, žiūrint naujus Alix video jau vasarą buvo apėmęs jausmas, kad kažkas jai netaip. Pirmiausiai, iš video dingo jos ilgametis draugas – kaip supratau vėliau, jie išsiskyrė, o tai tikrai turėjo būti skaudus įvykis po tiek praleistų metų kartu. Tada Alix atrodė liūdnoka, todėl man buvo skaudu (už ją) skaityti bjaurius komentarus – kai jos draugę Suzie, atrodė, visi tik skatina ir giria, kaip jos video tobulėja, tuo tarpu ant Alix pylė kažkokias paplavas, kaip video blogai tas ar anas, kaip ji nebesistengia ir t. t. Galiausiai spalį pasirodė life update video, kur Alix paaiškino, kad pastarąjį laiką nesijautė gerai ne vien dėl skyrybų, tačiau ir dėl to, nes jau pusantrų metų jos mama sirgo vėžiu ir, savaitę prieš įkeliant tą video, neatsilaikė prieš ligą. Visa tai man stipriai rezonavo su vėliau Živilės parašytu įrašu apie pirmo įspūdžio internete susidarymą. Ilgai galvojau apie tai – išties šlykštu rašyti įvairius neigiamus, pašiepiančius, tuščiai (ne konstruktyviai) kritikuojančius komentarus internete, nes mes niekada nežinome situacijos iki galo, ne visada pastebime vieną ar kitą niuansą, o kartais tokie niuansai išvis būna užmaskuoti. Nesu moralų skaitytoja, tiesiog visų šių įvykių fone norėčiau paskatinti geriau pagalvoti prieš rašant neigiamą komentarą ir ugdyti savyje pakantumą kitų atžvilgiu. O šiaip tikrai rekomenduoju Alix kanalą – ji be proto didelė estetė, yra švelni, šmaikšti ir turi gerą skonį!


Klausinių kategorijoje turiu vieną, užtat puikią rekomendaciją. Nesu didelė podcast'ų klausytoja, nors po žurnalistikos studijų visgi įpratau radijo klausytis šiek tiek daugiau. Truputį nukrypsiu, bet tiesą sakant, nesuprantu podcast'ų manijos. Lietuvoje jau 90 metų (pernai buvo jubiliejus) veikia radijas. Kodėl niekas jo nesiklauso?? Kiek nuostabių laidų daro, tarkime, Žinių radijas arba LRT. Tik spėk klausytis. Ir visgi radijas nėra labai populiari medija. Tačiau podcast'ai – kita kalba, net Lietuvoje dėl jų yra lengvai pamišusių žmonių, nors čia tokia pati laida, kaip bet kuri, einanti per radiją. Tiesa, ji nepriklauso radijo stočiai, tačiau ar turinys nuo to keičiasi? Nemanau. Tai tokie pasvarstymai, o grįžtant prie įrašo temos, 2017-ais 8 serijų podcast'ą išleido ir minėtoji Estée Lalonde. Turiu prisipažinti, kad tai apskritai buvo pirmas kartas, kai įsijungiau podcast'ą, ir vėlgi daugiausiai dėl Estée asmenybės. Bet jau ji kai ką nors daro – daro gerai, todėl ir The Heart of It podcast'as, mano galva, buvo nuostabus. Nuo kosmetikos ir feminizmo iki sporto ir meilės mamai – Estée aptarė labai platų temų spektrą. Manau, kad bent vieną kabinančią seriją turėtų rasti kiekvienas, tad užmeskite akį į grojaraštį (taip pat The Heart of It turėtų būti galima rasti Spotify bei iTunes) ir praneškite, jei kas nors sudomino. Girdėjau, kad žadamas ir antras sezonas!
Na, ir paskutinė kategorija. Mėgstu pasidalinti sekamomis instagram paskyromis, o kaip suprantu – ir skaitytojai mėgsta atrasti kažką naujo. Bet kad tai nebūtų tiesiog atsitiktinis dalijimasis, pasistengsiu, kad kaskart paskyras kas nors jungtų. Šįkart – tai sekami drabužių parduotuvių instagram. Mane žiauriai sunku sudominti komercinėmis paskyromis. Beveik visada jaučiu kažkokį nenuoširdumą, dirbtinumą, siekį parduoti... Man instagram vis dar yra apie čia ir dabar. Todėl seku labai nedaug komercinių paskyrų ir manau, kad jei jau tokiai išrankuolei kaip aš jos įtiko, galbūt patiks ir jums. Taigi, 2 paskyros, kurias atrinkau, yra skirtos drabužių firmoms.


Britų firma Olive Clothing man simbolizuoja tą trapų ir švelnų tobulumą. Klasikiniai siluetai, neutralios, pastelinės spalvos. Saldu? Saldu. Bet turint eklektišką skonį, man gražu. Jei nuoširdžiai, manau, kad Olive Clothing naudojamos medžiagos yra nevertos tokių pinigų, kokių jie prašo (nebent pirkti per išpardavimus), tačiau tai man netrukdo žavėtis jų instagram. Vienas praktiškiausių dalykų – nuolatos demonstruojami ant grindų sudėlioti deriniai, iš kurių galima pasisemti įkvėpimo kasdienai. Tiesa, už saldumo galima pastebėti ir labai universalaus, modernaus, britiško ir minimalistiško stiliaus detalių, todėl verta atidžiau pasigilinti į firmos koncepciją. Mielai priglausčiau visus jų drabužius.


Visai kitokį estetinį kursą yra pasirinkę paloma wool – tas su niekuo nesupainiojamas atsipalaidavimas, normų laužymas, atvirkštinių mados kampų pasirinkimas, drąsūs sprendimai ir nestandartinės nuotraukos. Kalbant apie praktinę pusę, drabužių kainos yra panašios kaip Olive Clothing, tačiau naudojamos medžiagos – kur kas kokybiškesnės. Žodžiu, malonu matyti paloma wool nuotraukas savo instagram sraute.

O ką jūs gero pastaruoju metu skaitėte / žiūrėjote / klausėte / atradote?

7 komentarai

 1. Tikrai reikalingi tokio tipo įrašai, visada įdomu pamatyti ir atrasti kažką naujo. Pati neklausau podcastų (ir jūtūberių nelabai žiūriu, neturiu kantrybės kažkaip :/), nors dabar jie be proto madingi, bet gal ir teisingai sakai, reikia atsisukti ir į radiją, nes nemažai ten cool dalykų yra (pvz Gold FM turi laidą 'Mes jums paskambinsim', kur dalina patarimus, kaip gaut darbą, visai handy!), nors aš asmeniškai mėgstu kai tik muzika leidžiama per radiją :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Smagu skaityti, kad yra paklausa! Beje, ačiū už inf apie Gold FM laidą, tikrai geras. :D Šiaip beveik visą gyvenimą aš irgi mėgau labiau "grojantį" radiją, bet dabar stengiuosi ir "šnekančio" paklausyti, nes visokių įdomybių atsiranda. Tuo labiau, kad tiek LRT, tiek ŽR išsaugo įrašus internete, tai gali bet kada pasiklausyti. Aš tiesiog klausausi, kai rankos užimtos, o galvai nėra ką veikti. :D Tai puikiai sueina vaikštant į universitetą pėsčiomis, darant valgyti ir t. t. O paprasčiausiai prisėsti ir paklausyti tai ir man sunkokai sekasi;)

   Panaikinti
 2. Kaip fainai, noriu dažniau tokių tekstų!
  Man IG sunku kažką atrasti. Seku daugumą lt blogerių/youtuberiu, nes įdomu kas dabar dedasi šioj padangėj, šiek tiek prekinių ženklų... Beje, vistiek instagrame sunkiai suvokiu profilio vientisumo siekį (dažnas patarimas), na pvz., viskas balta, nes aš sekdama 400 žmonių vistiek neprisimenu ar jis tas, kur viskas balta, ar tas, kur viską ant marmuro fotografuoja, bendram sraute susimaišo. Labai norėčiau atrasti stambesnių stiliaus įkvėpėjų, bet panaršiusi po plus size tagą suprantu, kad dažnai moterys perspaudžia truputį :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aaa, faina girdėt, kad norisi! Aišku, kaip sakau, nepaskubinsiu visko, bet bus paskata užkaupti internetų įdomybės ir po to dalintis. :)
   Dėl feed'o vientisumo - čia gal labiau akcentuojama dėl naujų vartotojų pritraukimo, nes kai pirmas įspūdis geras, spalvų gama išlaikyta, tai lyg ir norisi pasekti. Bent jau mane tai tikrai veikia, tik kad sąmoningai nepasiduodu. :D Neretai užtaikau, kad atrodo o, koks fainas profilis, koloritas toks žavus, bet tada truputį pasigilinu ir pasižiūriu, kad hm, atskiros nuotraukos manęs kažkaip taip netraukia kaip bendras vaizdas... Bet visgi daugelis taip nemąsto, sugauna tik pirmą įspūdį ir gal, darau prielaidą, nebent vėliau atseka. ;)
   Dėl +size - man labai patinka Giedrė iš "Dydis nesvarbu". :) Tiek tinklaraštis, tiek instagram. Moteriškė visiškai įvaldžius savo formas!

   Panaikinti
  2. Giedrę aš žinoma seku! Va tokių kaip ji norisi daugiau! Bet sunkiai randu, kaip minėjau, jei užeinu į potencialų tagą tai... Na neįkvepia manęs didelės moteriškės lakstančios su diržo ilgio sijonais ir rėkiančios, kad myli savo kūną, nes manęs ir mažos moteriškės su tokio ilgio sijonais ir iš iškirptės krentančia krūtine neįkvepia. O vat rasti kažką, kaip Giedrė, pasirodo sunku.
   Dėl ig profilio vientisumo tu turbūt teisi, bet visgi aš turbūt nesu nė vieno žmogaus pradėjusi dėl to sekti. Ir pati mąstau, kad tas nuolatinis galvojimas apie spalvų gamą sunaikina pirminę IG idėją "čia ir dabar". Aš pati bandžiau žaisti komponuodama po tris foto, bet suprantu, kad patekau į spąstus, neįdomu, per daug dirbtina ir jokios iš to naudos :)

   Panaikinti
 3. Jei patiko i-D, paskaityk ir DAZED. Tik gaila, kad šių abiejų žurnalų popieriniai variantai neprieinami Lietuvoje :/
  Ir šios rubrikos labai labai reikia!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Yay, ačiū paskatinimą ir už rekomendaciją! O tu gali pabandyti NYLON puslapį, man jis irgi tokį panašų vibe'ą kuria. ;) Ir taip, dėl popierinių žurnalų tikrai gaila. :/ Nors dabar daugėja užsienietiškų, tai viliuosi, kad kada nors ir i-D atkeliaus.

   Panaikinti

© vinilina