OOTD: Sovietmetis

2017 m. spalio 18 d., trečiadienis


Pagalvojau, kad kažkaip tinklaraštyje norėčiau pablevyzgoti skudurynų-škurlynų-labdarynų-padevalkių-padėvkių-kas dar kokį pavadinimą žino (?) ir apskritai stiliaus tinklaraščių temomis. Tai ta proga net savo aprangą nufotografavau, o jo pagrindinė žvaigždė – plonas rausvas paltas.

Yra žmonių, kurie skudurynų nemėgsta. Man tokiam požiūriui susiformuoti šansas net nebuvo duotas – kai močiutė yra absoliuti Kauno skudurynų žvaigždė ir nuo vaikystės tamposi tave tai į vieną, tai į kitą, skudurynai kaip drabužių pirkimo vieta tampa savaime suprantamas ir akivaizdus dalykas. Apie savo močiutę aš rimtai – ji pažįstama didžiojoje dalyje Kauno skudurynų, tad apsikeitimas su pardavėja dienos aktualijomis ar šnipštelėjimas į ausį, kada bus kitas laimingas pusvalandis, man stovint šalia, visada buvo natūrali gyvenimo dalis. Paauglystėje skudurynai išvis buvo siaubiami nuolat – tik pastaraisiais metais, ypač atsikrausčius į Vilnių, tapau pasyvesnė lobių ieškojime ir to specialiai nebedarau, nebent taip jau susidėlioja, kad atsiduriu netoli skuduryno.

Kaip sakiau, dėl to nemažai kaltas ir Vilnius. Man dėl daug ko gaila būtent Vilniuje gimusių ir augusių žmonių, o vienas iš tokių dalykų yra skudurynai – tiesiog kainos Vilniuje yra nežmoniškos. Nenoriu būti kategoriška – ir Vilniuje randu drabužių už mažesnes kainas, o mažesniuose miestuose aptinku palaidinių už 10, – apskritai po euro įvedimo santykis pasikeitė vos ne į 1:1, – bet žiūrint į visumą, kainos ne Vilniuje yra tikrai mažesnės. O ir kažkokiu būdu ten esti daug geresnių perliukų. Tarkime, gyvendama bendrabutyje visada pavydėdavau savo kambariokei iš Plungės, nes ji iš savo miesto vis parsiveždavo tokių drabužių, kad man tik akys išvirsdavo. Žodžiu, kai Vilniuje pakilnoju gražų paltą už 30, man kažkaip pasidaro gaila tiek mokėti, kai žinau, kad dabar vyksta išpardavimas Mango ir galiu nusipirkti visiškai naują (nereikės niekaip valyti) ir galbūt dar gražesnį paltą ten. Taigi, dabar skudurynų laimikius dažniausiai medžioju arba Kėdainiuose, arba Varėnoje, kur karts nuo karto kartu lankome draugo tėvus. Beje, ir šis paltas nukautas Varėnoje už, dėmesio, 30 euro centų. 

Tiesa, dar kita mėgstama vietelė – vinted.lt. Anksčiau nemėgdavau jokių internetinių parduotuvių, man tikrai teikdavo malonumą vaikščiojimas po fizines parduotuves, tačiau kuo toliau, tuo labiau nebegaliu. Jei randu daiktą greitai, tuomet viskas gerai, bet kai tenka klaidžioti ir spręsti, mieliau sėdžiu namie prie kompiuterio ekrano. Parduotuvėse paprasčiausiai pavargstu. Net ir pirkdama knygas, kurių pirkimas man teikia didesnį malonumą nei drabužių. Užtat Vinted patenkina mano tingulį – sėdžiu sau, naršau, žymiuosi... Esu ten pirkusi ne kartą, tuos drabužius tikrai mėgstu, ir turiu užsižymėjusi dar bent 100 daiktų.

Skudurynai visada žavi ir savo išskirtiniais drabužiais. Žinau, kad tikrai mažai šansų, jog sutiksiu antrą merginą su tokiu pačiu megztiniu. Kita vertus, neturiu nieko ir prieš Zara ar Mango – ten irgi yra labai gražių bei unikalių daiktų, o vienas mylimiausių puspalčių iš Mango man jau tarnauja, hm, gal 5 metus? Tačiau masinėse parduotuvėse lengva pamesti savo stilių ir išskirtinumą. Todėl mane erzina ir beveik visi su stiliumi susiję tinklaraščiai Lietuvoje – viskas ten taip pat. Dauguma atvejų – gražu. Tikrai gražu. Nesiginčiju. Matau, kad pasirinktas megztinis tikrai gražiai suderintas su kelnėmis ir aksesuarais. Bet atsiverti kitą tinklaraštį – ir vėl tas pats, tik spalvos pasikeitę. Aš suprantu tokių tinklaraščių poreikį Lietuvoje. Visgi mes esame konservatyvi tauta, dažnai renkamės klasiką, mums yra artimesni tie gal ir nuobodūs, tačiau saugūs ir gražūs deriniai. Šitokius pasirinkimus demonstruojančios tinklaraštininkės yra reikalingos. Tiesiog liūdna tai, kad tokie tinklaraščiai nustelbia iš tikro ryškias, unikalias, galbūt ekstravagantiškas asmenybės, kai tuo tarpu užsienyje – santykis yra atvirkštinis. Kartais norisi vat imti ir pradėti daryti nesąmones su savo stiliumi, fotografuoti ir rodyti tiesiog iš to mano pačios žiovavimo scrollinant lietuvių aprangos pasirinkimus.

Nesakau, kad pati imsiu ir tapsiu mados revoliucioniere. Kad ir kaip norėčiau, niekada neturėjau drąsos rengtis ar pasukti savo tinklaraščio taip, kaip Tavi Gevinson (taip, čia ta pati su manimi vienmetė, o anuomet trylikametė mergaičiokė, kuri su savo dideliu kaspinu Dior pristatymo pirmoje eilėje kitiems žiūrovams užstojo vaizdą), už pastarąsias Gucci kampanijas tapusi labiau žinoma fotografė Petra Collins ar visos tos merginos iš Rookie. Bet man maža revoliucija yra šis paltas iš labdaryno. Jį pamatęs draugas pasakė, kad ko gero, tai tikras sovietinis paltas. Gerai pagalvojusi, prisiminiau, kad tikrai – mano senelis iki šiol nešioja panašų. Tokie paltai niekam nebeįdomūs, jie nėra madingi, juos nešioja tik senyvo amžiaus žmonės. Tačiau man gražu, man kitaip, man tai mažas iššūkis normoms, nors visas likęs derinys – labai bazinis. Ir nuotraukas specialiai sukėliau kai kurias keistokas, tokias, kurias paprastai laikau nesigavusiomis ir ištrinu išvis, nekalbant apie jų sklaidą viešojoje erdvėje. Juk kartais visa esmė pasikeičia nuo detalių, ar ne?

12 komentarų

 1. Koks super įrašas! Tikiuosi bus daugiau. Ir labai tu teisingai apie lietuviškus stiliaus blogus!
  O nuotraukos labai gražios, ar pati gali pasakyti, kodėl jas laikytum nevykusiomis?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Oi, sunku man prisiruošti fotografuotis... Bet kada nors tikrai bus. :D Ir dėkui!
   Dėl nuotraukų - ne visos jos yra nevykusios, toks, sakyčiau, 50/50 santykis. Pusė normalių, kurias vis vien būčiau kėlusi, o kita pusė tiesiog, na, nežinau, gal ne nepavykusios, bet man neįprastos. Vienur lyg ir keistokai atsistojus, kitur kažkokia pavėpus... Skaitytojams gal ir nėra didelio skirtumo, tik kai pati žiūriu ir save žinau, tai kai kurios nuotraukos neįprastos atrodo. :)

   Panaikinti
  2. Na taip, save visada vertinam kritiškiau :). Beje, derinys labai tinka ir čia pat noriu pagirti figūrą. Turi šiek tiek daugiau galimybių eksperimentams, nes aš bandau įsivaizduot kaip aš atrodyčiau su tokiu ploščiumi... Dabar toje naujoje Trakų g. vintažinėje Humanoje tiek visko randu gražaus, mano svajonių odiniai sijonai kabo... Tik va reiktų per pusę sukūst pagaliau :)

   Panaikinti
  3. Eh, tiesa, tenka sutikti, kad ne viskas visiems figūroms tinka... Jei paguosiu šiek tiek, tai aš ir turiu kelias nuoskaudas drabužiams, tarkime, nelabai galiu nešioti aukštakulnių. Tiesiog dėl ūgio, nes tuomet išaugu iki kokių 185, tai nebent vienai šitaip pasivaikščioti, nes žmogus šalia manęs tada 5-15cm žemesnis atrodo. O aukštakulnius mėgstu! Žodžiu, kiekvienam savo. :)
   O kokia čia nauja Humana?? Trakų g. tą vieną, kur jau visą amželį stovi, žinau, o Vintage vieną - prie rotušės. Matomai kažką praleidau, reikės eiti lankyti - kaip tik svarstau apie odinį sijoną. :D

   Panaikinti
 2. Tiesiog atgaiva tokie įrašai, labai mėgstu, kai žmonės drąsiai kuria savo išskirtinį stilių! Kuistukuose aš taip pat mėgstu lankytis, ypač džiugu, kai randi puikios kokybės daiktą už juokingą kainą. Apmaudžiausia būna tik, kai viskas tinka ir patinka, bet ne tavo dydis arba daiktą "puošia" dėmės ar pelėsių kvapas. Tad reikia laiko, kantrybės ir žinojimo, ko ieškai. Visada atkreipiu dėmesį į vintažinius rūbus, aksesuarus, mane jie labai žavi savo ypatinga aura.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Oo, taip, visiškai pritariu. Juokinga, kad dažniausiai itin kūdi žmonės skundžiasi, kaip visi gražūs drabužiai škurlynuose tik L dydžių, o apvalesni - kad viskas tik labai liekniems... :) Bet tiesa, kas ieško, tas ir randa visokių fainų dalykėlių!

   Panaikinti
 3. nuotraukos tikrai fantastiškos, ir derinys super :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aii, kiek čia pagyrų visokių, dėkui labai už gražius žodžius!

   Panaikinti
 4. Vasare, Trakų senoji Humana prieš kelis mėnesius persikvalifikavo į vintažinę :) Ir ji man labiau patinka už tą Savičiaus. Anoji tai mano vyro mėgstamiausia. Aukštakulnių nemėgstu, bet turbūt jei mėgčiau, tai nešiočiau, nepaisant to, kad mano vyras už mane porą cm žemesnis šiaip jau :) Nematau problemos būt aukštesne, ne paveiksliukui draugaujam :). Tiesa į brolio vestuves aviausi tokius paaukštintus batus, bet mes ir šiaip jau buvo pora ne į temą :D.
  Aną kartą radau Humanoj chaki žalumo Ecco ilgaaulius aukštakulnius. Na galvoju, jau Ecco tai tikrai patogūs bus. Pasimatavau - kaip nulieti, padas ten visaip anatomiškai išformuotas, bet jausmas tai lyg ant kojukų stovėčiau, o jie net nėra labai aukšti :). Šiandien mačiau dar guli, vėl padūsavau, bet ech, aš vistiek kerzų žmogus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aaaak, šitkaip! Aš dažnai labai nepastabi tokioms smulkmenoms, ačiū, kad informavai.
   O dėl batų dar pagalvok, gal būtų aviantiūra. ;)

   Panaikinti
 5. Nuotraukos - wow! Plaukai - wow! Paltas - yes! Rankinė - einu iš proto! Tavo tekstas - noriu dar dar dar!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jeeez, Ugne, kokie komentarai - aš tai tokių noriu dar! :D Juokauju aišku, bet aaa, ačiū!! Tavo plaukai, beje, irgi yra absoliutus wow! <3

   Panaikinti

© vinilina