Avene Gentle Exfoliating Veido Šveitiklis

2017 m. rugsėjo 26 d., antradienis


Manau, kad gyvendami vartotojiškame amžiuje, vis vien turime vartoti atsakingai ir, paprastai tariant, rūpintis gamta. Nesu pamišusi ekologė. Neseniai žiūrėjau video, kuriame moteris per 5 metus, vadovaudamasi zero waste filosofija, sukaupė tik litrinį stiklainį šiukšlių (jas visas išsaugojo ir demonstravo video). Aš niekaip taip nesugebėčiau. Tačiau tikiu, kad pokyčiai prasideda nuo mažų dalykų, kaip, tarkime, vaiko mokymas užsukti vandens čiaupą valantis dantis. Kitas pavyzdys – vakar Modesta kaip tik dalinosi įrašu, kalbančiu apie plastikinių ausų krapštukų žalą. Nuoširdžiai pasakysiu, kad apie tai gyvenime nebūčiau susimąsčiusi, tačiau pabaksnojus pirštu pasidarė visiškai akivaizdu, kad rinkdamasi medinius krapštukus, t. y. pagamintus iš natūralių ir greičiau suyrančių medžiagų, gamtai būsiu kur kas draugiškesnė. Susiejant šiuos pasvarstymus su tinklaraščio tematika, lygiai taip pat smagu, kad būti atsakingomis renkasi ir kosmetikos firmos. 

Viena iš su kosmetika ir gamta susijusių problemų yra mikrogranulės, dažniausiai pasitaikančios šveitikliuose. Šia tema pastaruoju metu kalbama ganėtinai daug, tačiau jei nesate girdėję, tuomet trumpai paaiškinsiu. Švietikliuose esančios mikrogranulės yra plastikinės. Nuplaunant šveitiklį, jis kartu su vandeniu nukeliauja į kanalizaciją, iš ten – į vandenynus. Kaip žinoma, plastikas nesuyra itin ilgai, todėl mikrogranules dažnai suvalgo žuvys, o galiausiai – ir mes. Kodėl jos apskritai naudojamos, jei atneša žalą? Atsakymas gana dažnas kosmetikos industrijoje – nes taip pigiau. Tačiau, kaip minėjau, šią praktiką nereta kosmetikos firma išgyvendina, o tarp jų ir Avene. Prekyboje vis dar egzistuoja ir senasis šveitiklis su plastikinėmis mikrogranulėmis, tačiau visai neseniai atsirado nauja, gamtai draugiškesnė veido šveitiklio versija Gentle Exfoliating Scrub (senoji vadinasi Purifying).


Tiesą pasakius, iš pradžių galima apsigauti, nes produktas yra permatomos gelinės konsistencijos, o jame dar matosi raudonos stambios šveičiamosios dalelės. Ir jausmas šveičiant toks pat, kaip naudojant bet kurį tokį panašų produktą. Panagrinėjus iš arčiau, jausmas neapgauna – šiame šveitiklyje mikrogranulės yra, tačiau jos pagamintos nebe iš plastiko, o iš celiuliozės ir jojobos vaško. Taip pat ant pakuotės rašoma, kad priemonė atitinka visus gamtosauginius reikalavimus. Žodžiu, etiniai nuostatai ir vidinė moralė gali būti ramios.

Konsistencija man patiko – nei per daug bėganti, nei per daug standi. Maloniai masažuojasi, o specifinis vaistiniškas kvapas uoslės iš proto neveda. Iškart noriu pasidalinti patarimu, kuris mano draugystę su Avene šveitikliu apvertė visai kitu kampu: negailėkite produkto. Nesu šykštuolė, tačiau, kaip galima suprasti, nemėgstu ir švaistymo, todėl paprastai išsispausdavau priemonės lygiai tiek, kiek man atrodydavo, kad reikia. Tačiau vieną kartą netyčia išspaudus per daug, patyriau, kad šveitimo procesas nuo didesnio kiekio produkto pasidarė ne tik gerokai malonesnis, bet ir efektyvesnis. Iš pradžių dar galvojau, kad nejaučiu didelio skirtumo tarp prieš ir po procedūros (nors paprastai produktai su mikrogranulėmis kaip tik pasižymi stipriu šveičiamuoju poveikiu!), o ir veido gramdymas stambiomis dalelėmis nesukėlė geriausių pojūčių. Tačiau nepagailėjus produkto veido oda šveičiama pakankamai švelniai (kiek taip gali būti esant mikrogranulėms) ir po šveitimo paliekama tikrai lygi be jokių pašerpetojusių plotų. 

Kaip riebiaodei man šveitimo procedūra patinka. Riebi oda gana greitai užsiteršia, o ir tuos susikaupusius riebalus norisi tarsi nugramdyti kaip nors efektyviau. Tačiau man taip pat svarbu, kad stipriai valantys produktai odos nesausintų. Už tai džiaugiuosi, kad nors Avene šveitiklis yra vienas iš stipresnių, po procedūros tikrai nejaučiu jokio tempimo ar noro tuojau pat teptis veido kremo. Turbūt tai lemia gana saugi bei švelni sudėtis, kurioje netrūksta drėkiklių. Kadangi įtrauktos kelios vitamino C atmainos bei niacinamidas, priemonė taip pat šiek tiek prisidės prie odos skaistinimo, nors nereikėtų kliautis vien šveitikliu ir jį pirkti vien dėl šitos priežasties. Taigi, Avene priemonė puikiai subalansuota įvairių tipų odai, neturėtų sausinti ar dirginti, puikiai išbudina ryte, o draugiškumas gamtai tik prideda pliusą. Asmeniškai tikrai rekomenduoju! Kaip visada, Avene kainos šiek tiek kandžiojasi, tačiau bent jau užtikrinama, kad vartotojas gautų kokybišką produktą.

Na, o jūs ar naudojate mechaninius šveitiklius? Gal labiau kliaunatės molio kaukėmis ar šveitimu rūgštimis? Mano galva, visi būdai yra savaip faini. :)

Kaina. €20 už 75 ml. 

Sudėtis. Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Glycerin, Pentylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Water (Aqua), Niacinamide, Coco-Glucoside, Cellulose Acetate, Ascorbyl Palmitate, Cetrimonium Bromide, Citric Acid, Fragrance (Parfum), Glyceryl Oleate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Jojoba Esters, Lecithin, Polysorbate 60, Red 30 (CI 73360), Sodium Salicylate, Sorbitan Isostearate, Talc, Tocopherol, Trisodium Ethylenediamine Dissucinate, Zinc Gluconate.

Rašyti komentarą

© vinilina