Kaip susidėti kelioninę kosmetinę?

2017 m. liepos 20 d., ketvirtadienis


Manau, galiu sau prilipinti keliautojos etiketę. Išmaišiusi pusę Europos ir šį tą toliau, jau daugelį metų mokausi teisingai susidėti daiktus. Nors sulig laiku man tai pavyksta vis geriau, tiesa ta, kad iki pat dabar po kelionių lagamine randu kažkokio šlamšto, kurio taip ir neprisireikė. Nes viskas gana paprasta – mums apskritai nereikia tiek daug daiktų gyvenime. Tačiau manijai prisikrauti jų daugiau, ko gero, neatsispiriame nei viena. Todėl šįkart, kadangi pačios netrukus laukia kelionė į Čekiją, pasidalinsiu keliais patarimais, kurie man leidžia sumažinti būtent kosmetikos (ne dekoratyvinės) priemonių ir su jais susijusių įrankių užimtumą lagamine (kad jau tinklaraštis apie kosmetiką... Bet jei norėsite panašaus įrašo apie drabužius – praneškite!). Patarimai tiks ir keliaujančioms su rankiniu bagažu. Galbūt kai kurie jų pasirodys pakankamai paprasti, tačiau paprasti dalykai neretai ir būna efektyvūs – jei bent keliais patarimais pasinaudosite, garantuoju, kad vietos tikrai sutaupysite!
  • Pradedant nuo plaukų formavimo įrankių, jei nesibodėsite per atostogas jais naudotis, tai a) jei nesvetimas ir tiesinimas, ir garbanojimas, galima šiek tiek pasėdėti youtube ir pasidomėti, kaip garbanas susisukti su tiesintuvu; b) keliaujant dažniau galima pagalvoti ir apie investavimą į mažesnį šukuosenos formavimo įrankį kaip šį iš Babyliss. Kiti variantai: dar nuo vaikystės visos žinome, kad paplūdimio garbanas puikiai išgauna drėgni supinti plaukai, o turint džiovintuvą ir gerą apvalų šepetį, plaukus suformuoti ar ištiesinti ne taip ir sunku. O gal išvis verta pailsėti nuo karštų įrankių?
  • Pasidarykite sąrašą. Apskritai sąrašai gelbsti nuo visko gyvenime. Aiškiai matydamos, ką turite vežtis, matysite ir nereikalingus daiktus. O tada belieka juos išbraukti ir išimti iš kosmetinės. Tikrai abejoju, ar rasite progą panaudoti plaukų formavimo putas. 


  • Trumpa atmintinė, ko negalima vežtis rankiniame bagaže: priemonės turi būti ne daugiau nei 100 ml talpos ir sudėtos neturi viršyti litro; negalimos žirklutės, skustuvėliai (teks įsigyti vienkartinių vietoje) ir kiti aštrūs daiktai, dildės – tik stiklinės (teoriškai ir jos ne, bet visada praeinu). Jokių aerozolinių daiktų – dezodoranto, plaukų lako ir t. t. Verčiant apsaugos darbuotojui, man pačiai yra tekę išmesti kelis daiktus, neatitinkančius reikalavimų. O į 200 ml TBS kūno sviestus, paliktus šalimais ant staliukų, iki šiol gaila žiūrėti.
  • Mėginėliai. Pats laikas išsitraukti visus priemonių mini įpakavimus – neverta temptis griozdiško 50 ml veido kremo stiklainio ar 300 ml dušo želės. Jei neturite sukauptų mėginėlių, nemažai kosmetikos parduotuvių siūlo savo iki 100 ml variantus – nuo Drogo ir Douglas iki Rituals ir Eurovaistinės. Jei vaistinėje randama kosmetika nėra svetima, galima tiesiog ten nuėjus paprašyti dominančių ar naudojamų priemonių mėginėlių – kiek pačiai teko susidurti, vaistinėje nesunkiai jų gaudavau.
  • Taip galima ir šį bei tą atrasti – keliaudama į Egiptą susižavėjau Alterra priemonėmis plaukams, tik iki šiol neradau progos įsigyti pilnų pakuočių. Be to, tuščias pakuotes vėliau galima išmesti – atsilaisvins vietos suvenyrams.
  • Jei su mėginėliais išvis bėda, verta nusipirkti kelionėms pritaikytus buteliukus ir į juos persipilti norimas priemones. Šie buteliukai daugkartiniai, tad investicija ilgainiui atsipirks. Pavaizduotieji nuotraukoje yra iš Drogo. Taip pat mačiau rinkinius Douglas, Tiger Shop.


  • Norint tikrai sutaupyti vietos, galima pasidaryti įvairias ilgalaikes procedūras, kurios leis nekvaršinti galvos kelionės metu: depiliavimas / epiliavimas, ilgalaikis manikiūras / pedikiūras ir pan.
  • Konkretus atradimas kalbant apie nagų lakavimą. Jų valikliai dažniausiai esti itin gigantiški, o už 40 ml Artdeco mokėti 5 lyg ir nesinori... Kartą bandžiau valiklį perpilti, tai buteliukas tiesiog išsilydė. Užtat atradau Isana vatos diskelius, kurie prisotinti nagų valiklio ir labai gerai įveikia laką – turiu juos jau antrus metus, ir po maždaug 4 kelionių dar nematau galo. Galima rasti Droge.
  • Nenuvertinkite veido ir plaukų kaukių kaip nereikalingo papildomo produkto, ypatingai jeigu vykstate į šiltus kraštus. Gerai drėkinančios, lengvos kaukės (pavyzdžiui, su alijošiumi) gali padaryti stebuklus nudegus odą saulėje, o nuo tos pačios saulės plaukai alinami ne mažiau nei veidas ar kūnas – papildomas drėkinimas tikrai pravers. Norint sutaupyti vietos ir skysčių, galima rinktis lakštines veido kaukes.
  • Taip pat kaukės pravers skrendant lėktuvu, nesvarbu kur. 2h kelionė sausą odą gali priversti dar labiau dehidratuoti, o, tarkime, 14h skrydis – nemenkas iššūkis ir riebiai odai. Veido kaukės lėktuve – ganėtinai įprasta praktika pradedant nuo visažistės Lisos Eldridge iki vloggerės Lily Pebbles. Aišku, nereikia gasdinti keleivių ir kelti sau diskomforto – vietoje molio kaukių verčiau rinktis ką nors permatomos konsistencijos.


 Tad tiek šįkart iš manęs. O gal visgi kažko nepaminėjau? Gal ir jūs turite savo triukų, kaip sutaupyti vietos lagamine? Lauksiu komentarų!

1 komentaras

© vinilina