Kodėl neverta pirkti kosmetikos?

2017 m. gegužės 10 d., trečiadienis

archyvinė nuotr.
Greitai bus beveik metai, kai nustojau pirkti kosmetiką. Na, ne absoliučiai. Tačiau anksčiau pirkdavau kosmetiką nelabai galvodama, pagauta akimirkos impulso, noro. Dažnai grįžusi nusivildavau, kad parduotuvėje toks patrauklus daiktas man visiškai netikdavo. Iš 20 lūpdažių dauguma dulkėdavo, o kam buvo reikalingos 6 pudros, iki šiol negaliu sau paaiškinti.

Todėl nusprendžiau tapti atsakinga vartotoja ir, manau, man pavyko. Kai tik apskraunu daiktais, pradedu jaustis nejaukiai. Pavyzdžiui, dabar turiu 3 pudras ir man atrodo, kad tai per daug, nors ir galiu rasti sau paaiškinimą, kodėl man reikia visų 3. O šiaip daugiausiai visko turiu ir naudoju po vieną: stalčiuke guli vienas tušas, vienas maskuoklis, viena makiažo bazė, vienas bronzantas... Tik šešėlių, skaistalų ir pudrų pasirinkimą esu pasilikusi didesnį. Kalbant apie vonioje stovinčias priemones, joms galioja lygiai tas pats. Dabar vėlgi turiu 3 šampūnus ir stengiuosi damušti bent vieną kuo greičiau, nes jaučiu diskomfortą, kad jų tiek daug stovi duše.

Kodėl nusprendžiau keisti požiūrį į kosmetikos pirkimą? Na, nėra ko slėpti, iš pat pradžių tai privertė padaryti finansai - persikraustyti iš bendrabučio į butą Vilniuje nėra pigus malonumas. Tačiau net kai atsirado galimybės vėl pradėti normaliai nerti į kosmetikos klodus, supratau, kad man to nebereikia. Ir tą patį noriu pasakyti savo skaitytojams - jums nereikia kalno kosmetikos, 5 tušų ir 10 dušo želių. Jei mygsit mane, kad reikia, tai tuomet bent patys sau atsakykite, kam? Kad išbandyta naujovė vėliau pasidengtų dulkėmis? Žinoma, jei sugebate naudoti 3 kūno kremus vienu metu, šaunu, tačiau lažinuosi, kad dauguma taip žongliruoti nemoka, o juk ir nėra reikalo. Taigi, nutariau surašyti visus dalykus, kurių išmokau nepirkdama kosmetikos.

1. Neapsikrauni daiktais

Tiesa ta, kad kosmetika užima vietą. Ir tuomet knisiesi tarp 30-ties lūpdažių ieškodama to vieno, be to, nebelieka vietos kitiems dalykams. Apskritai, kuo mažiau daiktų turi, tuo geriau jautiesi viduje, tarsi be viso nereikalingo šlamšto ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. Galima kalbėti ne tik apie kosmetiką. Prisimenu, kai krausčiausi į Vilnių, supratau, kiek mažai man daiktų iš tikrųjų reikia. O vėliau ir tai dar nemažai parvežiau namo. Žiemą išnešiau trečdalį savo rūbų labdaron. Visko metimas lauk yra labai smagus reikalas.

2. Imi vertinti kokybę ir savo nervus

Tarkime, su pudromis yra tendencija, kad griebiant staigiai ir vien dėl noro išbandyti, dažnai liekame nepatenkintos spalva. Dengimu. Išsilaikymu. Ir taip kaupiasi buteliukas po buteliuko, o, būdavo, ryte aš net nusivalydavau makiažą, nes pudra būdavo per oranžinė ar dar kokia nors. Dabar tiesiog pasėdžiu porą valandų internete, panaršau atsiliepimus ir todėl labai retai lieku iš tikrųjų nusivylusi, o procesas ryte kur kas paspartėjo.

3. Išlaisvini vaizduotę

 Kosmetika yra žaidimo priemonė. Visada į makiažą žiūrėjau kaip į meną - juk turi teptukus, turi dažus. Tai kodėl ko nors įdomaus neišbandžius? Nesiūlau lūpų dažų naudoti vietoje akių pravedimo, tačiau lūpdažis kaip skaistalai - mano pačios mėgstamas variantas. Šešėlių paletėje kelionės metu taupant vietą blizgus šešėlis vietoje spindesio suteikiančios priemonės gali tarnauti puikiai, o tamsesnė ruda - antakiams.

4. Sutaupai pinigų

Taip, kokybiškesnės priemonės kainuoja, niekas to neneigia. Bet viskas vėl susideda į mažesnį daiktų kiekį. Ir vietoje 5 pigesnių šešėlių palečių, kurių šešėliai byra ir yra silpnai pigmentuoti, galima nusipirkti vieną gerą.

5. Išmoksti naudoti priemones iki galo

Esu minėjusi, kad į tušą nesu niekada investavusi, nes nematau reikalo - rinkoje puikiai randu gerų pigių variantų. Yra ir dar kelios priemonės, kurioms nėra reikalo išlaidauti. Tačiau esant mažesnei kainai, kyla pagunda nusipirkti dar vieną, nes, na, gal tas penktas tušas bus dar geresnis? Ir taip gaunasi tas pats, lyg būtumei nusipirkusi vieną brangų tušą, o juk galiausiai tie 5 lygiai taip pat džiūsta ir juos galiausiai tenka išmesti. Todėl turint 1 priemonę, kad ir pigesnę, ne tik sutaupai pinigų, bet ir sunaudoji iki galo, o netenka jos išmesti pasibaigus galiojimo laikui.

Na, o kokie jūsų santykiai su kosmetikos kaupimu? Ar laiko sentimentai? O gal negailestingai šveičiate viską, kas nereikalinga?

3 komentarai

© vinilina. Design by FCD.