Uoga Uoga ''Čempiono'' šampūnas vyrams

2017 m. kovo 26 d., sekmadienis

Kvepia džin‘end‘toniku, neputoja, kainuoja nepigiai. Kita vertus, užtenka ilgam, o sudedamosios medžiagos lyg ir natūralesnės nei kitur. Uoga Uoga „Čempiono“ šampūną gavau kaip kalėdinę dovaną iš savo partner in crime ir įsipareigojau parašyti recenziją jos blogui – nes maniškio niekas neskaito ir išvis, nelabai aš ten rašau.
partnerio mano nusikaltimuose įrašas


Kam išvis vyrui plaukai?

Stebuklas, kad plaukų priežiūros priemonės man dar apskritai reikalingos. Kai nuplikimo genas gajus trijose iš keturių pagrindinių sudarančių giminių, džiaugiesi ryte neradęs kuokštelio ant pagalvės. Taigi, kol pas mus šeriasi tik katė, aš investuoju į savo plaukų gyvybingumą ir tvirtumą.

Pasirodo, kad „Čempionas“ sukurtas kaip dvi priemonės viename. Tačiau niekada neteko jo išbandyti kaip dušo želės – čia lieku ištikimas Old Spice. Ir taip, tai bene vienintelis iš mano naudojamų ir vartojamų daiktų, kurį pirmiausia (ir sąmoningai!) perku dėl reklamos ir rinkodaros.

Mano plaukai šiaip jau gana šiurkštūs, nepaklusnūs, stori, tankūs ir turi polinkį pleiskanoti. Pridėjus dar ir galimą plaukų slinkimo riziką, nesinori jų tepti automobilinės alyvos ir kvepiančio parafino mišiniu, kad ir kokius teigiamus vizualinius efektus jis suteiktų.

Kaip sekėsi su Uogom?

Pirmoji reakcija į šampūną – jis kvepia, na, įdomiai. Turbūt, rozmarinais, nes pagrindinė akcentuojama sudedamoji dalis – rozmarinų ekstraktas. Tačiau kažkada man yra tekę dirbti bare ir ilgainiui supratau, ką aš čia užduodžiu.

Šampūnas pasižymi G&T, džintoniko, aromatu. Ir negali sakyti, kad tai blogas kvapas. Lengvai karstelėjęs, tačiau gaivus ir neįkyrus. Štai, pavyzdžiui, kai po ilgo Uoga Uoga produkto vartojimo išsiploviau galvą su Schwarzkopf dyzelinu su bertoletijų riešutų ekstraktu (Vasarė dar parengs jo apžvalgą, o čia tebūnie teaseris), jaučiau savo plaukų kvapą. Eidamas gatve. Nuo vėjo pasišiaušus plaukams, galėdavau užuosti, kaip kvepiu. 

Šitos magijos su „Čempionu“ pakartoti nepavyko – pats šampūnas plaukams nesuteikia jokio aromato.


Bet ne kvapas yra svarbiausias priemonės pasirinkimo kriterijus. Yra kelios priežastys, kodėl plauname plaukus. Pirma, galvą paprastai pasiūloma išsitrinkti, kai mūsų idėjos nesužavi mūsų diskusijos oponentų, bent jau mano gimtuosiuose Šiauliuose (a.k.a. „Išsiplauk galvą“.)

Kita priežastis – higiena ir riebalai, kuriuos kaip apsaugą nuo atšiauraus išorės pasaulio pavojų išskiria mūsų organizmas. Kadangi žmogus nelinkęs įvertinti, kai jam daroma gera, mes su tais riebalais kovojame. Tiesą sakant, šita kova man tapo kasdieniu įpročiu, todėl sunku įvertinti, kokiais tempais mano viršugalvis generuoja aliejų. Tačiau dienos pabaigoje plaukai išlieka purūs, todėl su šia užduotimi „Čempionas“ susitvarko.

Kaip jau minėjau, anksčiau susidurdavau su pleiskanų problema. Jos nepadėjo išspręsti įvairių firmų anti-dandruff šampūnai. Tačiau pradėjus naudoti „Čempioną“, baltų pleiskanų ant drabužių lieka vis mažiau. Kažkoks protingas žmogus sakė, kad pleiskanų sumažėjimas rodo, jog šampūnas drėkina ir galvos odą. Todėl svarbu ne tik tai, kaip atrodo patys plaukai, bet ir kokia galvos odos būklė – apie tai net nesusimąstydavau.

Koks keistas šampūnas

Jis neputoja, o jo konsistencija primena lydytą sviestą. Išties, keistas jausmas, kai po ilgo žibalo kilmės produktų vartojimo pereinama prie natūralesnių priemonių. Tenka ilgai įtikinėti save, kad neputojanti priemonė atlieka savo darbą. Todėl pamoka Nr. 1: spręsk apie šampūną iš išdžiūvusių plaukų, bet ne iš to, kiek muilo burbulų jis sukuria duše. 

Kita vertus, trumpuoju laikotarpiu „Čempionas“ neturi jokio čempioniško pranašumo. Jis brangus – normaliomis aplinkybėmis bene 6 Eur už 200ml priemonės. Rezultatai vizualiai panašūs kaip ir pigesnių priemonių. Koks argumentas investicijai?

Ilguoju laikotarpiu, natūralios plaukų priežiūros priemonės kenkia mažiau. Todėl jei gresia netekti natūralaus galvos apdangalo, verta svarstyti, ar norite juos alinti sintetinėmis priemonėmis. Kita vertus, jei manote, kad nelabai norisi alinti piniginės, o jūsų plaukai pakankamai tvirti, gal verta svarstyti ir kitas alternatyvas. Galiausiai, galbūt jūs esate natūralistas ir verdate ajerų nuovirą? (Apie pastarąjį variantą man pasakojo tėtis, todėl proceed at your own risk, žr. foto.)


O aš ar pirkčiau „Čempioną“ dar kartą? Jau pirkau. Su akcija jis kainavo bemaž trečdaliu pigiau, todėl nusprendžiau, kad kol kas šampūno markės nekeisiu. Bet jei reiktų rinktis tarp „Čempiono“ natūraliame habitate (6 Eur) ir senos meilės Margaritos už pusantro?.. Bijau, kad šiaip priemonei bent jau mano kosmetinėje lemta tapti atsitiktinio nuotykio objektu.

Trys rozmarino šakelės iš penkių.

3 komentarai

  1. Labai patinka naujas tinklaraščio dizainas, šviesus ir neperkrautas. Tik šrifto norėtųsi didesnio bent man ;)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Sutinku,ir aš norėčiau didesnio šrifto.Super foto tėtis+katukas! :)

    AtsakytiPanaikinti

© vinilina. Design by FCD.