Mėgstamiausios Instagram programėlės

2017 m. kovo 29 d., trečiadienis


Susilaukdama vis daugiau prašymų, žinučių, komentarų ir klausimų, kaip aš redaguoju savo Instagram nuotraukas, nusprendžiau parašyti įrašą – taigi, viską rasite patogiai vienoje vietoje. Kadangi neseniai perkopiau pirmąjį tūkstantį sekėjų, šią socialinę mediją įgundu valdyti vis geriau. Galėčiau kalbėti apie Instagram identitetą, kaip atrasti ten save, ką daryti ir ko ne (pavyzdžiui, ar žinojote, kad į komentarus dėl gražaus pradinio vaizdo keliamos grotažymės (#) veikia mažiau efektyviai?), tačiau šįkart – vien apie programėles.

Redagavimas

Nuotraukos redagavimą atlieku dviem žingsniais: pirmiausiai, bazinį, kurio metu fotografiją apkarpau, ištiesinu, sureguliuoju apšvietimą, išblukinu nepatinkančias spalvas ir t. t. Ilgą laiką naudojau Afterlight (vienintelė mokama programėlė iš viso sąrašo, kainuojanti $0,99). Ja susigundžiau žiūrėdama kažkurios merginos YouTube, tačiau ilgainiui radau dar geresnę ir nemokamą – Snapseed. Ko gero, viena geriausių ir paprasčiausių atrastų redagavimo programų – su ja net redaguoju nuotraukas tinklaraščiui! Būtų fantastiška, jei atsirastų ir kompiuterinė Snapseed versija. Tiesa, Afterlight nėra kažkuo itin blogesnė, be to, ten yra įdomių filtrų ir kitokių efektų, tačiau tam grynam baziniam redagavimui (ypatingai nuotraukos šviesinimo ir šešėliavimo funkcijoms) man Snapseed tapo nepralenkiama.

Toliau – turbūt nei šokiruoja, nei atskleidžiu didelę paslaptį, kad naudoju VSCO filtrams. Dabar populiarėja tendencija ant savo nuotraukų nedėti jokių filtrų, tačiau bent kol kas man vis dar išlieka patrauklus šis vienas iš Instagram pamatų, todėl filtrų neatsisakau. Mano naudojami: dažniausiai A6, kiek rečiau HB1 ir HB2. Anksčiau eksperimentuodavau su įvairiais filtrų programėliais, tačiau nieko geriau už VSCO taip ir nepavyko atrasti.Planavimas

Būna, kad nuotrauka visiškai iškrenta iš bendros paskyros koncepcijos. Ypač dažnai man tai nutikdavo anksčiau – esu nemažai nuotraukų ištrynusi, nes su kitomis jos nesudarydavo jokios harmonijos. Dabar jau išlavinau akį, bet vis tiek mėgstu pasitikrinti, ar mano keliama nuotrauka derės prie kitų, o tam žaviausia programėlė – Planoly. Ji atidaro Instagram paskyrą, ir įkėlus nuotrauką, ją įterpia šalia jau esančių, tačiau iš tikrųjų nepaleidžia į socialinę mediją. Taigi, galima pažiūrėti, kaip kadras atrodo bendrame kontekste. Taip pat, jei nuotrauką ketinama įkelti vėliau, per Planoly galima iškart susidėlioti antraštę (caption) ir užsistatyti žadintuvą, kad nepamirštum.

Geresnė programėlė vėlesniam įkėlinėjimui buvo Betrr, leidusi schedule'inti nuotrauką iki 3 dienų, tačiau ne taip ir seniai ją užraukė. Kadangi iš esmės tokie veiksmai yra nelegalūs, Instagram greitai susitvarko su tokiomis programėlėmis. Tad kol kas geriausia ką turime - žadintuvai.

Kitos programėlės

Anksčiau mėgau įrėminti nuotraukas baltuose rėmeliuose – tam tarnaudavo whitagram. O jei prisireikia kurti koliažą (nebūtinai Instagram) – mėgstu Mixoo, nors prie vienos programėlės nesu prisirišusi.

Tad štai tokie mano atradimai šioje socialinėje medijoje. O kuo naudojatės jūs? Ar nepaminėjau kokios nors programėlės, be kurios Instagram neįsivaizduojate? Tuomet būtinai pasidalinkite – niekada nespjaunu į galimybę išbandyti ką nors naujo.

Ir susimatom Instagram - @vinilina .

Rašyti komentarą

© vinilina