Stiliaus tinklaraštininkės: ką skaityti?

2017 m. vasario 21 d., antradienis


Gerą stilių visada laikiau tam tikru menu. Kai dar buvau jaunesnė, visus meno kūrinius skirsčiau į "gražu / negražu" ir "patinka / nepatinka". Turėjo praeiti laiko, kol suvokiau, kad tokie kriterijai yra bene paskutinėje vietoje vertinant kūrinį, turi jis tam tikrą vertę ar ne. Geras meno kūrinys, geras stilius iš pradžių, greičiausiai, turi nepatikti. Bent jau man kyla tam tikra atmetimo reakcija - negražu, nesuderinta, tarytum šokiruoja, neįprasta. Dabar išmokau tokius pirminius jausmus padėti į šalį ir pasigilinti, kuo tas žmogus gyvena, kodėl jo pasirinkimas toks, o ne kitoks, kokiais principais jis vadovaujas rinkdamasis drabužius. Taip pirma nepatikę tinklaraštininkai dabar tapo labai mylimi.

Stiliaus tinklaraščių pasaulyje reikia mokėti atskirti, kas rengiasi gražiai, o kas rengiasi stilingai. Nei viena forma nėra bloga ir tiek vieno, tiek kito tipo tinklaraščiai yra reikalingi. "Gražūs" tinklaraščiai yra arčiau žemės, mums lengviau į juos įsijausti ir pritaikyti sau - o, juk ir aš turiu tokią pilką maikutę ir panašų paltą, galiu juos abu suderinti... Tokie tinklaraščiai patinka akims. Visur galima atrasti panašių paralelių, pavyzdžiui, knygos, po metų dingstančios iš knygynų, ir nemiršantys klasikos fondai. Visgi grįžtant prie temos, autentiškas stilius yra tai, kas įkvepia ilgalaikėje perspektyvoje ir kas skatina pačioms ieškoti drąsesnių sprendimų.
Pastebėjau, kad mano trumpi sąrašai, ką mėgstu skaityti ir žiūrėti, yra gana populiarūs, tad nutariau sudaryti ir mėgstamų stiliaus tinklaraštininkių sąrašą. Mano galva, Lietuvoje turime daugiau tiesiog gražiai besirengiančių merginų negu tikrai stilingų, bet čia nieko į jokias kategorijas neskirsčiau ir surašiau visas, kurias mėgstu paskaityti.

Kristė iš Feed Your Fashion Animal. Ji ilgą laiką buvo viena iš tų, kurios man "nepatiko", bet, kaip sakiau, tam tikru metu įvyko suvokimo lūžis, ir dabar Kristės stilius man yra vienas iš žavingiausių - kiekvieną kartą nekantriai laukiu įrašo. Jos netradiciniai sprendimai verčia ir pačią pasitempti.

Rasa iš Aimerose. Atrodo, kiekviename tinklaraštyje yra kažkoks aspektas, į kurį norėčiau lygiuotis. Pas Rasą tai nuotraukos. Viskas pas ją kiek saldu, bet ne per daug, deriniai traukia akį, o pietų Prancūzijos vaizdai verčia ieškoti artimiausių bilietų.

Deimantė iš Spintos Guru. Taip, techniškai Deimantė nėra stiliaus tinklaraštininkė, bet kartas nuo karto pavyksta pamatyti jos aprangą ir mėgstu ją už tai, kad ji sugeba išlaužti įdomius sprendimus iš minimalizmo - tikrai ne kiekvienam tai duota. Be to, Spintos Guru apskritai verta skaityti norint daugiau sužinoti apie madą. Tai buvo mano pats pirmas pradėtas skaityti tinklaraštis ir, kad ir kaip kvailai tai beskambėtų, Deimantė buvo (ir tebėra) tas žurnalistinis idealas, kuris mane paskatino stoti į žurnalistiką.


Nereta iš Nereta.lt. Ji mane visada žavėjo savo lakoniškumu - dažnai viena ar dvi nuotraukos, vienas ar du sakiniai ir tiek, tačiau viskas taip taiklu, taip tiesiai į dešimtuką, kad dažnai prie vieno trumpo įrašo praleidžiu kur kas daugiau laiko nei prie kitų tinklaraštininkų ilgesnių, gilindamasi į kiekvieną detalę.

Laura ir Eva iš Laura Macij ir Spaventare Moda. Įtraukiau šias merginas kartu, kadangi jos dvynės - turbūt maža merginų ir moterų, kurios šių šviesiaplaukių nežinotų. Jų stilius irgi kartais rodosi neįprastas, bet dažniausiai labai spalvingas ir įkvepiantis.

Gabrielė iš gabrielegz. Jei Deimantė man yra žurnalistikos pavyzdys, tuomet Gabrielė - siektinas tinklaraštininkės pavyzdys. Jau gyvenanti iš bloginimo Gabrielė verčia nenustoti svajoti ir pačiai, o tiek jos nuotraukos, tiek stilius verčia trumpam užsimiršti kur esi ir įsvaizduoti save kaukšint Londono gatvėmis.

Tiek šiam kartui. O ką skaitote jūs? Visada ieškau, kuo papildyti savo sąrašą!

PAPILDYTA

Visai pamiršau apie Moniką iš Simply Magnifique! Matyt tai ženklas, kad reikia rašyti ir džiuginti skaitytojus dažniau. :) Jei trumpai - Monikos stilius yra vienas iš tų, į kuriuos žvelgiu pirmiausiai, ieškodama kasdieninio įkvėpimo.

Rašyti komentarą

© vinilina. Design by FCD.