Gyvenimas pastaruoju metu: Sausis&Vasaris '17

2017 m. vasario 28 d., antradienis


Praeitais metais nusprendusi daryti mėnesio apžvalgas, kur gi laisvu ir nelaisvu laiku šmirinėju, metų gale apsidžiaugiau – pačiai buvo smagu viską dar kartą perskaityti, apgalvoti, susumuoti. Kai ką jau net buvau pamiršusi. Taigi, tradiciją tęsiu ir šiemet. Tik kadangi sausis buvo kiek nykokas, nusprendžiau pirmus du metų mėnesius sujungti į vieną įrašą (net neklausiu, kur tie mėnesiai dingo, nes tiesiog džiaugiuosi atėjusiu pavasariu).

Sesija ir universitetas. O taip, sesija išgyventa sėkmingai – niekada nebuvusi stipri matematikė, turbūt labiausiai didžiuojuosi iš logikos gautu devynetu. Na, o nuo vasario prasidėjęs antras pusmetis žada būti gana įtemptas. Norisi ironiškai paploti universitetui už sudėliojimus dalykus, kai pirmą metų dalį neveiki beveik nieko, o antrą staiga viskas užgriūna. Labai tikiuosi, kad pavyks per visus raštadarbius ir toliau į tinklaraštį parašyti užsibrėžtus du įrašus per savaitę.

Talinas. Apie Estijos sostinę per daug neišsiplėsiu, nes jau ir taip nemažai prirašiau. Jei neskaitėte, pirmą įrašą galite rasti čia, o antrą – čia.

Pažintys su kompanijomis. Niekada nebuvau stambiausia žuvis blogosferoje, bet smagu, kad dabar sulaukiu šiek tiek daugiau pasiūlymų išbandyti įvairius produktus. Turbūt vienas linksmiausių mėnesio įvykių buvo pusryčiai su Kiehl's – firma, su kuria degiau noru susipažinti jau seniai, o čia tarsi visata išklausė mano norus. Tik truputį pyktelėjau ant Gretos, kad išrūko į Izraelį ir nepalaikė man kompanijos – kiek nedrąsu buvo tarp žmonių, su kuriais nesi kalbėjęs, tik žinai iš blogosferos... Beje, jei kas nors esate vegetarai ar veganai, Vilniaus senamiestyje esanti kavinė Vegafe (kur pusryčiai ir vyko) – tikrai verta dėmesio!

Mašina. Nors pati teisių neturiu (gal po studijų pagaliau prisiruošiu), tačiau turi draugas. Ir kai atsirado net dvi progos kurį laiką paturėti mašiną, supratau, koks studentiškas gyvenimas yra nepatogus – buvo taip pasiutusiai malonu greitai kažkur nurūkti vietoje pusvalandžio pėdinimo pėstute ar važiavimo prigrūstame šaltame autobuse... Na, gal kada nors išspildys svajonė turėti savo – nors ir kokį mažą koldūną.


Knygų mugė. Paskutinis renginys, užbaigęs žiemą. Mugės lankytoja esu labai nesena – tik nuo pernai. Anksčiau niekada nepasitaikydavo progų: mokykla ekskursijų neorganizuodavo, o kai užsimindavau tėvams, išgirsdavau, kad ten tik pilna žmonių ir nėra ko grūstis. Na, mama, tu klydai. Yra ko, ir dar grįšiu. 

Džiaugiuosi šiemet ėjusi ketvirtadienį ir penktadienio dieną. Penktadienio vakare ir šeštadienį – tikras antplūdis, ir jei ketvirtadienį buvau vos porą kartų paniuksuota, šeštadienį turbūt žmonės būtų užlipę ant galvos. Nuolaidos tos pačios, kai kurios mažesnių kiekių knygos dar neišpirktos, žmonių mažiau, įdomių renginių yra – vien pliusai ir pliusai. Jei pavyks, tokiomis pačiomis dienomis eisiu ir kitais metais. Taip pat supratau, kad į knygų pristatymus eiti nelabai verta (su keliomis išimtimis) – šiemet išnaudojau laiką diskusijoms ir nesigailiu.

Kažkokiu būdu šįkart buvau labai racionali pirkėja ir a) atsispyriau pirkti knygas, kurias lygiai tokiomis pat kainomis galiu rasti kasdien knygynuose, b) beveik nepirkau romanų, ar bent tokių, kuriuos žinau, kad perskaitysiu tik po vieną kartą, kaip kad Gavelio Vilniaus Džiazo ar naujos P. Šklėriaus knygos. Neabejoju, knygos geros, bet palauksiu bibliotekos. O dabar – laimikiai:

Akademinė literatūra:
  • A. Jokubaičio Filosofas kaltina mokslininkus. Arba kas blogai su politikos mokslu? (8 eur) ir N. Kardelio Pažinti ar suprasti? Humanistikos ir gamtotyros akiračiai (3 eur). Bandau atsigriebti tai, ko žurnalistikos studijos suteikti nesugeba – turėjusi universitete papildomą dalyką filosofiją, ganėtinai užsikabinau ir visai masina paskaityti Vilniaus universiteto legendinių profesorių knygas.
  • H. Arendt Eichmannas Jeruzalėje. Ataskaita apie blogio banalumą (8 eur). Kai akademinėj sferoj vis girdžiu apie šią knygą kalbant, galiausiai susilaikyti pasidaro nebeįmanoma. O turbūt ir taip tai klasika, kurią reikia perskaityti. Jau truputį pradėjau skaityti (67/400 p.) ir tikrai įtraukė.
Romanai:
  • Makso Frajaus serijos 2 ir 6 knygos (po 3 eur). Nors ką tik kalbėjau apie romanų nepirkimą, visgi Makso Frajaus serija (10 knygų, 7 išleistos lietuviškai) man yra tokia fantastikos klasika, kad drąsiai plėšosi pirmoj vietoj su Hariu Poteriu. Perskaityta keletą kartų ir bus dar skaitoma, tad verta šios nedidelės investicijos. Deja, tik prieš kelias dienas sužinojau, kad leidykla Nieko Rimto toliau leisti šių knygų nesiruošia... Tai jau praktiškai galvoju apie rusų kalbos kursus.
Nuodėmės:
  • Lauryno Katkaus Sklepas ir kitos esė. Nežinojau nei rašytojo, nei knygos, bet prie LRS stendo kainavo tik eurą, o esė visada esti geras skaitinys autobusuose. Aprašyme minima, kad rašoma apie sovietinę sąmonę ir pan., tad gal bus visai įdomus skaitalas.
  • N. Gaiman Žvaigždžių dulkės. Nors filmas matytas, bet aprašyme primygtinai teigiama, kad filmui TOLI iki knygos. Vienkartinis skaitalas, bet už eurą – sugundė. Ši knygelė tikrai buvo nuodėmė mano nuostatams. Tiesa, knygą jau perskaičiau ir visgi galiu teigti, kad tiek knyga, tiek filmas lygiavertiškai puikūs.
Taigi, 7 knygos už 25 eurus. Vidutiniškai ~3,6 eur už knygą. Apie ~12 litų. Sakyčiau, ir Lietuvoje gyventi galima. O kaip praėjo jūsų žiema? Dar svarbiau – kaip knygų mugė, ką pirkote?? Būtinai pasisakykite, nes tinklaraštininkams nėra nieko linksmiau kaip rasti komentarą. ;)

2 komentarai

© vinilina