Gelinis lakavimas: taip ar ne?

2017 m. sausio 30 d., pirmadienis


Gelinis lakavimas – labai kontraversiška tema, bet visgi jaučiu, kad vertėtų išsakyti savo pamąstymus. Pati jau nuo lapkričio pabaigos darausi gelinį manikiūrą (per 2 mėn. lakuota 3 kartus) ir, asmeniškai, man tai yra išsigelbėjimas. Kiek tik save prisimenu, visada turėjau silpnus nagus, ištisai besisluoksniuojančius. Dabar sluoksniavimasis kur kas sumažėjo (kas yra keista, nes niekaip nesuprantu, kokie mano veiksmai turėjo tam įtakos – nepakeičiau gyvenimo būdo ar pan.), tačiau nagai pradėjo skilinėti. Tikrai pavydu buvo žvelgti, kokius ilgus nagus užsiaugina draugės, o tuo tarpu aš džiaugdavausi, je paaugdavo bent porą milimetrų (nuotraukose – pats pirmas lakavimas ir maksimumas ilgio, kokį galėdavau pasiekti).

Su geliniu lakavimu įmanoma užsiauginti ilgus nagus

Ilgą laiką maniau, kad man ilgesni nagai yra tik svajonė, o vienintelis būdas juos turėti, tai darytis nagų priauginimą. Tačiau ne! Vien lakuojant užsiauginau tokius nagus, kokius turėjau gal porą kartų gyvenime (ir tai per stebuklą). Priauginti nagai neatrodo labai natūraliai, + kur kas brangiau kainuoja, tad džiaugiausi pati sau sugriovusi mitą, kad jie – vienintelė išeitis.


Žala nagams

Taip, šis faktorius tikrai egzistuoja, tačiau kas kenkia labiau – pats lakavimas ar lako nuėmimas, tai dar diskutuotina. Nesidomėjau gelinio lako sudėtimis, tačiau faktas, kad norint, jog lakas laikytusi ~3 savaites, vien gėlyčių ir drugelių nepridėsi. Visgi pagrindinis priešas, mano galva, yra nuimant naudojami valikliai ir lako gramdymas. Tiesa, pastaruoju metu atsirado labai įdomi naujovė – aparatinis manikiūras. Sunku papasakoti, tačiau jo metu tarsi su mažu šepetėliu-dilde lakas nugramdomas sluoksnis po sluoksnio, labai atsargiai, kad nebūtų prisiliesta prie nago plokštelės. Nesu profesionalė, tačiau šis būdas kelia kiek daugiau pasitikėjimo. Apskritai taip, tikėtina, kad nagas po tokių lakavimų susilpnės. Kita vertus, kaip ir mano atveju, jei jau turite silpnus nagus ir pagerėjimo prošvaisčių nematyti – koks gi skirtumas?

Odelių karpymas

Dar vienas mitas, kad odeles manikiūro metu būtinai nukarpo. Pati esu prieš karpymą ir tikiu, kad šis veiksmas tai jau tikrai gali padaryti nagams daug žalos. Tačiau dabar vis daugiau manikiūrisčių odeles tiesiog atstumia, o jei tai daro tvarkingai, vaizdas toks pat gražus kaip ir nukarpius. Tegyvuoja odelės!


Tai kiek laikosi? 

Laikymasis priklauso nuo nagų ir darbų, kuriuos atliekate. Pavyzdžiui, jei nagai stipriai sluoksniuojasi, tikėtina, kad jie tarsi atkels laką ir šis atšoks. Asmeniškai, man lakas visiškai be problemų atlaiko tris savaites, o vėliau lakuoju iš naujo vien todėl, kad nagai stipriai nuauga. Nuotraukose – vaizdas po savaitės. Beje, nors širdy esu grifiukė, Klastūnyno spalva man visai tinka, ar ne?

UV spinduliai

Tai vienintelis mane tikrai neraminantis faktorius ilgalaikėje perspektyvoje. Išsamių tyrimų, kaip susijęs gelinis lakavimas ir vėžys, vis dar nėra, tik atsitiktiniai bandymai ir pavieniai tyrimai. Žinoma, fakas, kad geliniam lakavimui naudojamos lempos kažkiek žalos daro, tad rekomenduoju atlikti tris veiksmus darantis ilgalaikį manikiūrą:
 • Prieš lakavimą būtinai išsitepkite rankas apsauginiu kremu nuo saulės ir apsižiūrėkite, kad šis saugotų ne tik nuo UVA, bet ir nuo UVB spindulių.
 • Rinkitės manikiūristę, kuri naudoja ne UV lempą, o LED. Su ja lakas ne tik stingsta greičiau (UV – 2 min., LED – 30 sec.), tačiau jos taip pat skleidžia mažiau radiacijos.
 • UV spinduliai gali sausinti rankų odą, tad po manikiūro nepamirškite drėkinamojo kremo.  


Kaina

Taip, gelinis lakavimas ne pigus malonumas, tačiau aš esu linkusi paaukoti šiek tiek pinigų už ramią galvą ir gražius nagus trims savaitėms. Kainos svyruoja, neretai lakavimas kainuoja 13-15, tačiau aš darausi už 10 ir neturiu nusiskundimų – manikiūristė tokia pat kruopšti kaip ir bet kuri brangesnė, tad vėlgi nedarykite skubotų išvadų ties kainos ir kokybės santykiu.

Tai pagrindiniai dalykai, kuriuos norėjau paminėti rašant šį įrašą apie gelinį lakavimą, tačiau galbūt jus domina dar kas nors? O gal norėtumėte pasidalinti savo patirtimi? Visada laukiu komentarų!

4 komentarai

 1. Labai patiko straipsnis! Dekoju uz issamu savo patirties aprasyma. Ar galite pasakyti pas kokia manikiuriste ir kokiam salone darote gelini lakavima? Naguciai atrodo puikiai!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai smagu, kad patiko, ačiū jums! :)

   Aš pati esu iš Kėdainių, tad čia nagai tvarkyti manikiūristės iš šio miesto. Bet dabar einu pas kitą meistrę Vilniuje, ir ji tikrai lygiai tokia pat kruopšti - nagai atrodo puikiai. Mačiau, kad keli profesionalių kursų sertifikatai kabo. :)) Ta mergina namie dirba, ne salone, tai jei domina, galit kontaktuoti per Facebook, "K. P. Beautiful Nails".

   Panaikinti
 2. Aciu labai uz rekomendacija! Butinai pasidomesiu sia meistre:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Idomu, ar manikiūristė turi pasiūlyti apsauginio kremo, ar savo reikia turėti? Niekada nebuvau susimąsčiusi ir niekada juo nesinaudojau gelinio lakavimo metu. Ar LED lempos tikrai mažiau kenksmingos ar tik reklaminis triukas?

  AtsakytiPanaikinti

© vinilina