Dovanų gidas: Jai&Jam

2016 m. gruodžio 3 d., šeštadienis

Pristatau dar neregėtą Lietuvoje dalyką - biudžetinių dovanų idėjų sąrašą. Kiekvieną kartą, kai skaitau ar žiūriu dovanų gidus, mane ima juokas - taip, tikrai eisiu pirkti geriausiai draugei laikrodį ar kvepalų už porą šimtų eurų. Ir tokiom dovanom apdovanosiu dešimt žmonių. Cha.

Atsižvelgdama į auditoriją, kad mane daugiausiai skaito jaunesnės merginos, studentės, moksleivės ir šiaip moterys, kurios nėra milijonierės, bet labai stipriai myli savo artimuosius ir nori juos palepinti, sudariau mielų, daugiausiai ne itin brangių (kainos lubas nusistačiau 30, tačiau tik kelios perkopia 20) dovanų sąrašą. Prisipažinsiu, kad pati mielai gaučiau kiekvieną iš jų. Be to, kiekvieną iš šių daiktų galima gauti Lietuvoje, daugumą - fizinėse parduotuvėse, o tos, kurios siunčiamos, na, vis vien siuntimas neužtruks kelių savaičių ar mėnesio. Pradedam!


JAI

 1. Uoga Uoga rinkinys "Sidabro Jūra" (25,95) - kosmetikos mėgėjai, žinoma. Jau pernai Uoga Uoga pradėjo leisti kalėdinius rinkinius, o šiemetiniai kaip niekad žavi. Į šį įeina 3 mineraliniai šešėliai ir lūpų blizgesys. Esu turėjusi abu produktus ir tikrai rekomenduočiau! P. S. Yra ir pigesnių, ir linksmesnių alternatyvų čia.
 2. Noema Paper House užrašinė (8) - skrebentojai. Išvis, koks gyvenimas be užrašinės? Tik pabandykit man meluoti, kad neturite namuose bent 10 besimėtančių užrašų knygelių. Ir nenorėtumėte dar vienos gauti. Na, o Noema - itin žavinga ir kokybiška. Be to, yra ir keleta eurų brangesnių darbo kalendorių.
 3. Naive šokolado mini enciklopedija (15) - gurmaniškai smaližei. Neįsivaizduoju Kalėdų be saldumynų. Deja, kadangi po jų dažniausiai tris savaites sėdžiu su išberta kakta, pradėjau rinktis kokybę, o ne kiekybę. Manau, šis Naive šokolado rinkinys gurmanę tikrai turėtų sužavėti.
 4. Nieko Rimto puodelis (10,99) - ekologijos ir meno mėgėjai. Prisipažinsiu, kad ši firma ko gero yra mano pati mėgstamiausia niekniekių firma. Šiaip puodelius laikiau labai atgyventa dovana, maždaug "oh, dar vienas...", tačiau pastaruoju metu puodeliai išgyvena tikrą renesansą. O būtent šis yra skirtas, kai imate kavos išsinešimui - nereikės šiukšlinti aplinkos vienkartiniais puodeliais. Be to, praverstų vėlomis naktimis bibliotekoje.
 5. Kalėdinis H&M džemperis (19,99) - miegojimo ekspertei. Absoliučiai mieliausias ir minkščiausias daiktas, būtinas žiemą, kad galėtum susisukusi lovoje šiltai gerti kakavą. Ir po to snūstelti.
 6. Knyga "Gaminame natūralią kosmetiką namuose su Uoga Uoga" (14,95) - natūralumo entuziastei. Būtinai norėjau įtraukti kokią nors knygą ir, man atrodo, ši išties nereali ir labai praktiška (!).
 7. Rituals rinkinys (29,5) - dar vienas perlas kosmetikos mėgėjai (visgi ir tinklaraštis tam skirtas...). Šįkart ne dekoratyvinės kosmetikos, o įvairių kūno priežiūrai skirtų priemonių rinkinys. Įsivaizduoju, kad turėtų labai skaniai kvepėti, o ir Rituals firma ne ką prastesnė už visokius bodišopus.
 8. Aromalab žvakė "Rudolfas" (18) - jaukumo mylėtojai. Sako, kad žvakes, kojines, patalynes ar pan. dovanoti yra nuvalkiota, tačiau kiekvienais metais esu euforijoje jei gaunu bent vienas vilnones kojines ar žvakę. Na, o ši - natūrali, ne parafininė, šmaikšti ir kvapni!


JAM

 1. Crop Shop laikrodis (29) - muzikos fanui. Jūsų vaikinas / brolis / draugas jau turi visas įmanomas roko grupių vinilo plokšteles? Ne bėda. Lažinuosi, laikrodžio su mėgstamiausia grupe tikrai neturi.
 2. Shkertik apyrankė (15) - minimalizmo gerbėjui. Arba kitaip - laikrodžio alternatyva. Vaikinai paprastai tikrai nėra puošeivos, bent jau kalbant apie aksesuarus, tačiau manau, kad jei patinka festivalių, turėtų patikti ir tamsi minimalistinė apyrankė.
 3. H&M marškinėliai (9,99) - nuočiuožusiam. Vyriškoji lytis paprastai yra kiek kreizi, tad marškinėlius su katino galvomis, dėvinčiomis kalėdines kepurėles, turėtų įvertinti. Nesvarbu, jam 18 ar 30. Patikėkit.
 4. Keep Cup (21) - kavos mėgėjui. Dar viena kokybiška, minimalistinė detalė, be to, padedanti tausoti aplinką ir išlaikyti žvalumą rašant bakalaurinį. Galima rasti jei ne visuose, tai daugumoje Coffee Inn bei Coffee1 Vilniuje. Tiesa, ten kaina kiek skiriasi - 25-30.
 5. "Bright ideas dark thoughts" užrašinė (16) - kūrybiškai asmenybei. Dienoraštis, darbo, juodų eilėraščių knyga - kas tik nori. Paprasta, neįmantri ir vis tiek ypatinga. Suskirstyta į 12 mėnesių, o paskutinis 13 mėnuo - vien juodi puslapiai. Todėl siūlyčiau pridėti ir baltą tušinuką.
 6. Pietinia kronikas (9)  - rajonskui. Subalansuota šiauliečiams, bet tiks ir kituose rajonuose gyvenantiems - Panevėžy, Naujanuose ar dar kur nors. Neskaičiau, bet man rodos, kad turėtų būti puiki humoro, kasdieninių rajono realijų ir dramos pilna knyga.
 7. UogaUoga rinkinys "JAM" (14,95) - kiekvienam vyrui. Kad išvaizda rūpinasi tik cackos pacackos, yra seniai atgyventa mintis. Kiekvienas save gerbiantis vyras turėtų prisižiūrėti ir rūpintis savimi. Šis rinkinys - elementarių, būtinų, kasdieninių, tačiau sveikų priemonių duetas.
 8. Naive šokolado dumplainiai (8,5) - saldumynų gurmanui. Analogiškai vėl kalba sukasi apie saldainių kokybę, o kiekybę. Universali ir burnoje tirpstanti dovana.


Na, o kokie jūsų pasiūlymai šiemet? Beje, jei dar trūksta idėjų, 15min.lt parašė visai gerą straipsnį apie dovanas!

4 komentarai

 1. Vasare, kodėl taip arogantiškai pradedi savo įrašą? Jei norėjai parašyti "šmaikščiai", tai manau, kad nepavyko.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O man kaip tik labai patiko įžanga ir pats įrašas liuks, ačiū už idėjas! :a

   Panaikinti
  2. O aš manau, kad pavyko. Labai taikliai pataikė su įžanga.

   Panaikinti
  3. Aš ir realybėje esu kandoka, sarkazmo ir ironijos nevengianti asmenybė - jei man kažkas nepatinka, tai pasakau, vienokiu ar kitokiu būdu. Ir man tikrai atrodo absurdiška, kad absoliučiai visi dovanų gidai, atrodo, yra skirti milijonierėms. Tarkime aš, negėda prisipažinti, esu studentė ir tikrai neįpirkčiau nei vienos iš tų dovanų, kur rekomenduojami megztiniai po 50, kvepalai po 70 ar ausinės po 100 eurų. Šiek tiek pikta ir liūdna, kad neatsižvelgiama į žmones, ieškančius pigesnių alternatyvų. Todėl pati atsižvelgiau. Ir išreiškiau savo nuomonę. Apgailestauju, kad ji nepatiko, tačiau tinklaraštis yra mano ir turiu laisvę reikšti savo nuomonę kaip noriu - apmaudu bus, jei dėl to prarasiu skaitytojus, tačiau esu kokia esu ir net nemanau vaidmainiauti.

   Peroksidine blondine, Galadrielle - dėkui! :)

   Panaikinti

© vinilina. Design by FCD.