Naturtint plaukų dažai

2016 m. spalio 29 d., šeštadienis


Su plaukų dažais mano santykiai nėra reguliarūs – nesusitinkame kas mėnesį. Greičiau jau atsitiktiniai ir varomi impulso kartą metuose – noriu kažką pakeisti... Ką? Plaukų spalvą! Taip ir dabar jau kokį mėnesį galvoje sukosi mintis, kad sulig kasdien tamsėjančiu dangum norisi patamsinti ir plaukus. O kaip tyčia pasitaikė išbandyti natūralias ir ekologiškas prekes parduodančios parduotuvės Livinn – sveiki produktai siūlomus plaukų dažus Naturtint.

Plaukų dažai plaukams kenkia – tai vienrareikšmiška visoms žinoma tiesa. Tačiau būti gražioms norisi. Ir kai nedažyti plaukų negalima, lieka rinktis mažiausią blogybę, t. y. mažiausiai kenkiančius plaukų dažus. Tokiais ir pretenduoja tapti Naturtint. Apie juos nemažai girdėjau Modestos a.k.a Grožio gurmanės vasaros pabaigoje rengtame seminare apie plaukų priežiūrą, tačiau, jei jums jame nepavyko sudalyvauti, rekomenduoju paskaityti šį straipsnį. Jį rašė Guoda Azguridienė, Livinn – sveiki produktai įkūrėja, ir iš esmės tai yra santrauka to, kas buvo kalbėta seminaro metu.


O aš tik labai trumpai apibendrinsiu, kad du dalykai, kurie daro plaukų dažus labiausiai kenksmingais, yra amoniakas ir peroksidas. Amoniako pamažu atsisakoma, jo taip pat nėra ir Naturtint dažuose. Tačiau be peroksido apsieiti neįmanoma. Visgi galima mažinti jo kiekį, tik tai nemažai kainuoja, ir dauguma firmų nesivargina to daryti. Tačiau Naturtint dažuose peroksido kiekis yra sumažintas iki būtiniausio minimumo. Taip, galbūt tai daro dažų kainą ne 6, o siekiančią 11, bet tokia yra ir sveikesnių plaukų kaina.

Negana to, šituose plaukų dažuose nėra parabenų, silikonų, mineralinių aliejų ir parafino – dažnų plaukų dažų palydovų. Ne, Naturtint nėra visiškai nekenkiantys dažai. Nėra natūralūs ar ekologiški. Nes tokių paprasčiausiai nėra. Tačiau, kiek teko susidurti, tai išties labiausiai plaukūs tausojantys dažai. 

O dabar – apie poveikį. Pati pasirinkau spalvą 5G Light Golden Chestnut – šviesią, tačiau visgi tamsesnę už mano natūralią, kaštoninę (na, gal šios nuotraukos visko ir neatspindi labai ryškiai, bet skirtumas tikrai yra!). Esu įpratusi dažyti plaukus namuose, tad jokių liapsusų nebuvo. Plaukai nusidažė visi ir po dažymo neradau jokių šviesesnių plotų. Girdėjau kai kurias merginas sakant, kad joms niekaip neišeina nusidažyti plaukų pačioms. Na, mano paslaptis – palenkti galvą ir dažyti plaukus taip, lyg juos plačiau su šampūnu po kranu. Tiesiog trinkti galvą, masažuoti šaknis ir pan.


Sudėtis gana standartinė – atskirą dažų buteliuką reikia supilti į buteliuką su pompa, tuomet pakratyti, kad susimaišytų, ir galima spausti dažus. Yra instrukcija, pirštinės. Taip pat šampūnas, kondicionierius ir CC kremas, kurių turėtų užtekti 2-3 kartams. Kiek tikrinau, tai saugių sudėčių priemonės. CC kremas, kurį reikia tapti ant šlapių plaukų, tiesiog padarė juos glotesniais.

Patiko tai, kad Naturtint atspalvių paletė labai natūrali ir realiai dažo plaukus tik pora tonų – todėl ir tamsesnė spalva ant mano plaukų atrodo gana natūraliai. Kadangi gerai nudažė maniškius, manau, kad ir žilus lengvai įveiktų.

Praėjo gera savaitė – nepajutau absoliučiai jokio plaukų būklės pablogėjimo. Neišsausėjo, neišlūžo, nesuskilo. Drįsčiau teigti, kad viskas tik pagerėjo: plaukai labiau spindi. Kadangi silikonų sudėtyje nėra, vadinasi, laurus už spindesį turėčiau skirti tikrai ne jiems. All in all, kaip rašoma mokyklinėse anglų esė, manau, kad Naturtint tikrai verta išbandyti – pati, jei ir toliau dažysiu plaukus namuose, žadu rinktis tik juos.

Rašyti komentarą

© vinilina