Zenit

2016 m. rugsėjo 21 d., trečiadienis


Išties keista, kad naujajam amžiui įsibėgėjus ir atsirandant vis naujoms technologijoms, jaunąją kartą, taip pat ir mane, tarsi kas traukia atsigręžti į praeitį – muziką, jos laikmenas (plokšteles), vintažinius rūbus, senus indus ir filmus... Taip pat ir fotografiją. Polaroidinių nuotraukų atgimimas jau įvyko (tiesa, aš vis dar svajoju apie senovinį Polaroid fotoaparatą, o ne naujuosius ir populiariuosius Fujifilm Instax Mini). Bet apart jų labai gražios ir nuotraukos, išgautos iš juostelių, fotografuotų su juostiniais fotoaparatais. Pati savim stebiuosi, kad nesusidomėjau tokiais anksčiau, nors būtent su jais darytos nuotraukos užpildžiusios visus vaikystės albumus.

O smalsumas kilo tada, kai draugė parodė savo su senu rusišku Zenit firmos fotoaparatu darytas nuotraukas – tokių gražių perėjimų, susiliejimų, filtrų, šviesos išlaužimo neatgaminsi nė su vienu fotoaparatu ar nuotraukų redagavimo programa, nes visi šie dalykai yra unikaliai išgaunami fotografavimo metu.

Taigi, nusipirkau 24 kadrų juostelę, pasiskolinau Zenitą ir pabandžiau pafotografuot ir aš (daugiausiai Rygoje). Šis įrašas neturi kažkokios konkrečios patirties – skirtas paprasčiausiam įkvėpimui pasisemti. Tiesiog galbūt sudominsiu ir jus atsigręžti į praeitį ir įsijungti filmą Breakfast at Tiffany's, padainuoti Yellow Submarine arba susirasti močiutės karolius.

Arba įsigyti Zenitą. Nes aš galvoju apie tai.

Rašyti komentarą

© vinilina