Rygos Dienoraštis: Jūra

2016 m. rugsėjo 15 d., ketvirtadienis


Vienas iš tikslų važiuojant į Rygą buvo pamatyti jūrą. Nors šią vasarą ir buvau prie Egėjo jūros Graikijoje, vasara nėra vasara, kol nenuvažiuoji prie Baltijos.

Iš pradžių šiek tiek papiktino transporto kainos, nes bilietas vienam pavažiavimui kainuoja 2 – jau Vilniuje euras atrodydavo brangu. Maršrutas iki jūros irgi fantastiškas – virš 40 stotelių, taigi, važiuojama apie valandą. Nepaisant to, kelionė neprailgo, nes buvo įdomu pamatyti, kas yra už spindinčio, gražaus Rygos senamiesčio. Sovietiniai blokai, kas daugiau. Jei dar naiviai vyliausi, kad galbūt sovietmetis Rygos taip nepalietė, klydau. Aišku, pačių namų modeliai kiek kitokie nei Lietuvoje, bet iš esmės tai ta pati šlykšti, pilka niūruma. Kitą vertus, ir Rygos senamiestyje gerai pasidairius galima rasti sovietinių reliktų, pavyzdžiui, Sovietų namus-bokštą. Galvojau, tas siaubingas kiču atsiduodantis pastatas egzistuoja tik Varšuvoje, tačiau galima jį pamatyti ir Rygos centre. Džiaugiuosi, kad bent Vilniuje Sovietų namai-bokštas neišdygo.

Prie jūros buvo gražu. Ramu. Vėjas, išpučiantis dabartines problemas. Ilgas molas, po kurio skauda kojas, bet dūšia truputį apsivaliusi tampa. Turi juk jūra kažką tokio savy, tiesa?

Rašyti komentarą

© vinilina