Rygos Dienoraštis: Mieste

2016 m. rugsėjo 5 d., pirmadienis


Dažnai norime nukeliauti už tūkstančių kilometrų nesusimąstydami, kad yra ką pamatyti ir visai šalia. Mane visada keistai žavėjo žmonių pasakojimai apie studentiškas keliones, kai turi porą monetų kišenėje ir šauni į kokį Berlyną, ten susipažįsti su daug žmonių, miegi stoty, minti mišrainėmis, nes nėra pinigų, ir, angliškai sakant, having the time of your life.

Panašiai buvo ir su kelione į Rygą, į kurią bilietus su vaikinu nusipirkome prieš mėnesį – Lux Express siūlė bilietus po €5 į vieną pusę. Daug negalvoję, kad po to reikės turbūt laižyti šaldytuvo lentynas, nusipirkome bilietus, susiradome kambarį per AirBnb ir, tą mėnesį palaukę, savaitgaliui iškūrėme į Latviją. Pradžiai šiek tiek apie mūsų transportą ir gyvenamąją vietą...


Lux Express
 
Pirmą kartą važiavau kur nors autobusu. Ir tos 4 valandos iki Rygos buvo fainos! Lux Express tikrai nustebino savo klase ir siūlomu komforto lygiu – kavos ir arbatos gali piltis kiek nori, yra planšetės, kuriose gali žiūrėti filmus, klausytis muzikos ir t. t. Sėdynės be galo patogios, kojoms vietos daug – jei tik nori, gali miegoti nors ir visą kelionę. Yra internetas su 300MB limitu ir rozetės. Visą gyvenimą buvau skeptiškai nusiteikusi apie keliones autobusais, tačiau su Lux Express važiuočiau nors ir visą parą. 
 
AirBnb
 
Tai irgi paslauga, kuria naudojausi pirmą kartą. Buvo ne ką mažiau šaunu! Miesto centras – šalia, kambarys jaukus. Turėjome virtuvėlę, dušą. Pigu ir smagu. Rekomenduoju. Jau net nežinau, ar kada nors besinaudosiu viešbučiais.
 

Rygoje esu buvusi, tačiau senokai ir su klase ekskursijos metu, tad miestą anuomet tiesiog pralėkėme – atmintyje nebelabai kas buvo belikę. Taigi, į sostinę žvelgiau lyg ją matyčiau pirmą kartą. Ir išties ji atrodė fantastiškai – turbūt daugiausiai tai vokiečių architektūros įtaka, bet visgi Ryga turi kažką savito, kaip ir Klaipėda. Abu uostai, abu vokiečių miestai, tačiau jaučiasi ir latviška / lietuviška dvasia.

Nedrįstu teigti, kad Rygą įsimylėjau labiau už Vilnių. Tačiau turiu pripažinti, kad Ryga yra ypatingai gražus miestas dėl savo namų, kurie ne tik kad žydi įvairiausiomis pastelinėmis spalvomis, tačiau turi daug art nouveau stiliui būdingų detalių, išraitymų, kurių Vilniuje nepamatysi, nors barokiniai / klasicizmo pastatai iš dalies ir primena matomus Latvijos sostinėje.

Iš pradžių lyg ir planavome eiti į muziejus, bažnyčias, bet galiausiai tiesiog prasimalėme senamiesty. Ir nesigailiu. Buvo žavu. Žavūs ir tie pusė metų, kuriuos paminėjome su draugu – tik užsakiusi kelionę pastebėjau, su kokia data ji sutapo. Turbūt tuo tos studentiškos kelionės ir įdomios – atsitiktinės, su daug sutapimų ir netikėtumų, tačiau visada ypatingos. 

Rašyti komentarą

© vinilina