UogaUoga lazdynų ir makadamijos riešutų aliejai

2016 m. rugpjūčio 13 d., šeštadienis


Pati negaliu patikėti, kad tik labai neseniai atradau šaltai spaustus nerafinuotus aliejus. Aliejų panaudojimo būdų ir naudos aspektų yra begalės, tad turbūt sunkiausias darbas yra išsirinkti sau tinkamą(-us). Taip pat ir firmų, kurios aliejais prekiauja, yra ganėtinai daug. Asmeniškai man lengviausiai pasiekiama buvo UogaUoga, taigi, ilgai nekvaršinusi galvos, iš ten ir priglaudžiau porą 100ml aliejaus buteliukų.

Rinkausi ganėtinai ilgai, bet galiausiai apsistojau ties lazdynų riešutų ir makadamijos riešutų aliejais. Turint tik vieną kurį nors aliejų, būtų sunku šį apibūdinti, tačiau turint du skirtingus, juos labai lengva palyginti. Štai makadamijų yra kur kas tirštesnės, sunkesnės konsistencijos nei lazdynų (beje, ir kvapas dieviškas), todėl tinkamas sausos odos priežiūrai, jos maitinimui. Kitą vertus, ir sunkiau susigeria. O štai lazdynų aliejus, kadangi yra lengvesnis, susigeria lengviau ir yra tinkamas labiau riebios odos priežiūrai. Negaliu rekomenduoti tik vieno ar kito aliejaus, nes abu mėgstu ir abu pakaitomis naudoju tai vienam, tai kitam dalykui. Paklausite, kam gi? Štai keletas būdų:

Odos priežiūra

Mano veido oda išsausėja nedažnai, tad makadamijų aliejaus prisireikia retokai – kasdieninei priežiūrai naudoju lazdynų riešutų. Ir šis tikrai puikiai susigeria, palaiko gerą veido odos kondiciją ir neleidžia atsirasti išsausėjimams. Aš netgi naudoju jį rytais prieš darantis makiažą – ta, kuri net lengvų veido kremų nemėgsta! Na, o jei visgi oda parodo kaprizus (labiau žiemą), makadamijos sutvarko juos bene pernakt. Taip pat puikiai susitvarko ir su nuolat sausėjančiomis kojomis – nuo tada, kai pradėjau naudoti šį aliejų, situacija kur kas pagerėjo. 

Veido valymas

Neprisimenu kur, tačiau kažkur perskaičiusi, kad natūralūs aliejai yra puikūs makiažo valikliai, susigundžiau išbandyti ir šį aliejų panaudojimo būdą. Pasiteisino. Puikiai įveikia makiažą (akis ir jų sritį aplenkiu), o ir šiaip valant veidą su lazdynų riešutų aliejumi pastebėjau, kad po to diskelis, sudrėkintas miceliniu vandeniu, surenka kur kas daugiau nešvarumų. 

Molio kaukės

Kaip visos žinome, molio kaukės turi daug odai naudingų savybių, tačiau dažnai jos būna sausinančios, po kaukės jaučiamas odos tempimas. Supratau, kad aliejus puikiai išsprendžia ir šią problemą – kadangi molio kaukės būna birios, iš pradžių jas reikia sumaišyti su vandeniu iki košelės konsistencijos. Tuomet į vandenį dar įlašinu truputį kurio nors aliejaus ir taip kaukė ne tik išvalo poras, bet ir palieka veidą itin švelnų. Be to, taip kaukės ir lėčiau stingsta.

Plaukai

Lygiai tą patį, ką darau su veido, darau ir su plaukų kaukėmis, t. y. įlašinu į jas makadamijų aliejaus, nes šis plaukams yra labai naudingas. Be kaukių, kelis lašus aliejaus įtrinu ir į išplautų plaukų galiukus – taip jie tampa pamaitinti, švelnesni ir lengviau sutramdomi.

Rezultatai? Skaistesnė, kur kas mažiau užsiteršusi veido oda, skaniai kvepianti ir pamaitinta kūno oda bei sveikesni ir švelnesni plaukai. Ar rekomenduoju? Žinoma! Viskas ko reikia, tai nepasiklysti aliejų gausoje ir išsirinkti sau tinkamą.

Rašyti komentarą

© vinilina