Atvirlaiškiai iš Graikijos #1

2016 m. rugpjūčio 4 d., ketvirtadienisGraikija – šalis, kurią pusiau namais laikau jau kurį laiką. Galbūt todėl, kad paskutinius keturis metus mokykloje kiekvieną pavasarį dalyvaudavau VU vykusiame Antikos konkurse. Taigi, graikų mitologiją, istoriją, kultūrą ir meną išmanau taip pat puikiai, kaip ir savo penkis pirštus, o pagrindinius 10 Olimpo dievų galėčiau išvardinti net pabudinta vidury nakties. 

Chalkidikė
Savaime suprantama, kelionės į Graikiją laukiau su dideliu nekantrumu. Tiesa, kelionės metu pasirinkome aplankyti ne žymiuosius Atėnus, o gyvenimą Chalkidikės pusiasaly netoli antro pagal dydį Graikijos miesto Salonikų. Kaip matyti iš žemėlapio, pusiasalis turi tris atšakas – tris pirštus. Mes gyvenome pirmojoje atšakoje, miestelyje, pavadinimu Metamorfozė. Apskritai labai smagūs graikų miestų pavadinimai, o atvykusi į Metamorfozę pasigailėjau nepasiėmusi Ovidijaus knygos, nes sėdint ant kranto, kurį skalauja Egėjo jūra, ją skaityti būtų buvę pats tas.

Tiek pirmąją, tiek antrąją atšaką visą apvažiavome su mašina. Trečiojoje, deja, gyvena vienuoliai ir ten patekti nėra taip paprasta. XXI amžiuje ten vis dar išvis neįleidžiamos moterys, o vyrams reikia gauti specialius leidimus. Nors visgi jiems siūloma visai smagi akcija atrakcija – su leidimais vyrai gali pasilikti pas vienuolius 3 dienas ir pagyventi tokį gyvenimą, tarsi patys būtų vienuoliai.


Grįžtant prie pirmųjų dviejų atšakų – kaip sakiau, apkeliavome jas skersai išilgai. Ypatingais istoriniais objektais vietos nepasižymėjo, tačiau apkeliavome nemažai nuostabaus grožio, spindinčių paplūdimių su krištolo skaidrumo melsva jūra. O taip pat ir mažų pasakų miestelių, kurių gatvelėmis, rodosi, vaikščiotum amžinai. Tad čia šįkart jus ir palieku - su atvirukais iš Graikijos. Na, o netrukus pasirodys ir šiek tiek įdomesnė pasakojimo apie Graikiją dalis!

Rašyti komentarą

© vinilina