Egiptietiškas Makiažas

2015 m. rugsėjo 9 d., trečiadienis


Maniau, kad su paskutiniu įrašu apie kelionę į Egiptą viskas taip ir užsibaigs, tačiau vieną ne tokią jau ir gražią dieną, kurią pajaučiau pirmuosius rudens kostelėjimus už nugaros, apnikus vidurio rugpjūčio nuoboduliui nutariau kiek paeksperimentuoti, o eksperimentams pasirinkti Egipto tematiką. Apskritai Egiptas yra itin įdomi šalis nagrinėti makiažui, nes tai viena iš nedaugelio senovės civilizacijų, kuriose kosmetikos naudojimas klestėjo (*visažinės istorikės su raginiais akinių rėmais tonas*).

Žinoma, pagrindinis akcentas visada buvo akys. Populiariausios spalvos - mėlyna, žalia, auksinė ir, kas be ko, juoda, naudojama storam, visas akis įrėminančiam apvadui. Lūpos būdavo paliekamos dažniausiai natūralios, tačiau tikrai yra tekę girdėti ir paveiksluose matyti naudojamą raudoną spalvą.


Antakiai, žinoma, taip pat būdavo pabrėžiami ir tam dažniausiai būdavo pasirenkama ta pati juoda spalva (nors aš tokių drastiškumų ir nesiryžau imtis). Na, ir nors Egipto saulė švietė ir vis dar šviečia itin kaitriai, o ir aš savo makiaže naudojau bronzantą, vis dėlto aukštuomenės atstovai, lygiai taip pat kaip ir europiečiai viduramžiais, saugodavo baltą odą (kiek ji tegalėjo būti balta) ir rinkdavosi skaistalus.

Taigi, pašnekėjus apie egiptietiškas makiažo gaires galima pereiti prie mano eksperimentavimų. Iš tikro variacijų yra begalės, išlieka tik vienas esminis akcentas - juodas apvadas aplink visą akį su nusmailintais galais tiek išoriniame, tiek vidiniame akies kampuose. O toliau jau vaizduotės ir turimų spalvotų šešėlių reikalas. Iš  esmės manau, kad pavyko visai neblogai, netgi gražiai ir pradėjau visai prijausti egiptietiškam makiažo menui. Tiesa, laiko užtruko tikrai nemažai... Bet mielai šitaip išeičiau per helovyną ar kokį teminį vakarėlį. Na, o kaip jums? :)

Rašyti komentarą

© vinilina. Design by FCD.