Fotodienoraštis: Egiptas #3

2015 m. rugpjūčio 19 d., trečiadienis


Štai ir paskutinis įrašas apie mano kelionę! Taigi, jai įpusėjus, žinoma, sustojome pavalgyti. Vienintelė iš pietų padaryta nuotrauka tėra mano instagram paskyroje (štai čia), bet, manau, galite susidaryti vaizdą, kad tradicinės egiptietiškos valgymo vietos yra labai paprastos, bet jaukios ir atpalaiduojančios. Net nesiimsiu pasakoti, ką valgėme, nes nors ir aiškino, bet likau nelabai supratusi. Vis dėlto buvo tikrai skanu ir egiptietiškai paruošą maistą rekomenduoju!

Dar norėčiau tarti žodį apie mūsų gidą, kuris mane nustebino. Minėjau, kad su šeima dažniausiai organizuojamės keliones savarankiškai (tfū, tie visi Novaturai ir panašaus plauko kompanijos...), tad gidėmis dirbame arba aš, arba mama ir būna ne ką mažiau informatyvu ir smagu. Todėl gebėdama informaciją susirinkti ir pateikti pati, į profesionalius gidus visą gyvenimą žiūrėjau skeptiškai. Tačiau mūsų gidas buvo išties labai linksmas, išsilavinęs egiptologas, kuris ne tik papasakojo krūvą įdomių dalykų, bet mokėjo ir palaikyti paprasčiausią smagų, saloninį pokalbį prie pietų stalo. Labai žavėjausi ir jo anglų žiniomis, nes, nors arabiškas akcentas tikrai smarkiai jautėsi, bet tokio žodyno, laisvumo, sakinių konstrukcijos dėliojimo tikrai galėtų pavydėti kiekvienas, kuriam anglų kalba nėra gimtoji.


Tiek prapliurpus apie gidą dar noriu pridurti, kad jis yra itin naudingas einant apsipirkti, nes puikiai moka atskirti tiesiog kinietiškas prekes, pardavinėjamas Egipte, nuo autentiškų egiptietiškų dirbinių. Taigi, labai džiaugiausi jam parodžius plačiai žinomą alebastro (Egiptas juo garsėja) parduotuvę. Ten mums vietiniai taip pat šiek tiek papasakojo apie alebastro rūšis, jo apdirbimą ir pan. O tada atėjo metas apžvelgti ir visas prekes... Pirkimas - moteriška silpnybė, ką jau čia bepridursi. Vis dėlto kiekvienas žino, kad su arabas reikia derėtis. Turiu omeny, PASIUTUSIAI derėtis. Pati įsigyjau baltą alebastrinę katės (myliu Egiptą, nes jie myli kates) statulėlę (ją galite pamatyti šiame įraše apie LaMav BB kremą), už kurią iš manęs paprašė 55. Už tokį plėšikavimą iš piktumo vos nenusispjoviau ant žemės, bet vietoj to kainą nusimušiau iki 15. Sutaupyta 40 - neblogai, ar ne? O dabar dar galvoju, kad galėjau nusiderėti iki 10... Žodžiu, arabiškuose kraštuose pirkite atsargiai, protingai ir, buitiškai tariant, naglai.


Paskutinė stotelė buvo Karnako šventykla, į kurią norint patekti reikėjo persikelti per Nilą, tad man teko laimė kurį laiką paplaukti šia didinga upe. Yra labai gražus pasakymas, kad Egiptas - tai Nilo dovana. Ir išties, be šios upės šalies tikrai nebūtų buvę, o ji tęsiasi per visą kraštą. Vienur kaip Tėbuose ji atrodo plati tarsi du Nemunai, kitur - tarsi mažas, nereikšmingas upeliūkštis. Tačiau vis vien Nilas vagoja visą Egiptą ir išties įdomu stebėti, kaip jis nuo tokio mėlyno, kokį matote nuotraukose, virsta į žalią (pagaliau radau su kuo palyginti savo žalias akis). Ir nors visas Egiptas tėra beveik vien dykumos, bet nuostabu matyti, kaip kilometro ar kelių spinduliu nuo Nilo veši pati įvairiausia augmenija.


Atkakus prie Karnako šventyklos tikrai užėmė kvapą. Už tai aš ypatingai myliu senovę – už tarsi kiek primykščią, masyvią, bet didingą architektūrą. Pasakojama, kad šventykloje norėta įkurti amžinąjį sodą, tačiau jokios gėlės nežydi amžinai ir nežinia, kas sodui būtų galėję nutikti. Todėl nuspręsta gėles iškalti ant kolonų. Ir šitaip sodas išliko iki mūsų dienų... 

Tad tokia buvo diena Tėbuose. Ir žinau, kad į Egiptą dar tikrai norėsiu sugrįžti – nepajodinėta ant kupranugario, nepraleista naktis dykumoje šokant su beduinais aplink laužą, toli gražu dar nebaigta tyrinėti senovės kultūra... O, čia dar tikrai yra ką veikti!

1 komentaras

  1. Visi 3įrašai puikiai susiskaitė. Atrodo,kad tikrai praleidai puikiai laiką! :)x

    AtsakytiPanaikinti

© vinilina