Fotodienoraštis: Egiptas #2

2015 m. rugpjūčio 11 d., antradienis


Šiandien pagaliau papasakosiu kažką įdomaus apie Egiptą! Kaip jau minėjau, važiavau į vieną iš senovės Egipto sostinių Luxorą, anksčiau buvusius Tėbus (ak, kiek apie juos girdėta!). Vienai keliauti su gidu yra gana brangu, tad kooperavausi su labai miela, tradicine nuo kojų iki galvos britų šeima (prieš juos anglų VBE šimtukas pasirodė vertas mažiau nei balandžio balta dovanėlė ant žemės – jaučiausi kaip vos kažką angliškai mekenanti ožkelė). Bet jie buvo labai mieli ir pareiškė įsivaikinsiantys mane parai.

Išvažiavome 4h ryto ir Luxore buvome apie 10h, bet kelionė neprailgo. Ko vertas vien raudonas saulėtekis važiuojant Raudonosios jūros pakrante! Dar akys gėrė nesibaigiančias dykumų kopas, o ką bešnekėti apie tikrąjį Egiptą, kurį teko išvysti važiuojant pakeliui... Tai jau ne blizgučiais apkarstyti turistams skirti rajonai. Tai purvinos, šiukšlėmis apverstos gatvės, tai namai be stogų, tai vaikai, bėgiojantys su nežinia kiek dienų neskalbtais drabužiais, tai senukai, besivedantys mulus už pavadėlių, tai moterys, kurių tematai tik akis. Kai pamatai tokius vaizdus, pagaliau suvoki, kad nėra skirtumo, tavo stalčiuje gulintis lūpdažis yra iš Essence ar iš MAC. Tik tyliai sau pradedi dėkoti už vandenį, kurį turi galimybę kiekvieną dieną gerti, už stogą virš galvos, už galimybę nesidangstant nešioti sukneles. Atsiveria akys, kas iš tikrųjų gyvenime svarbu. O, ir, o, aš žinau, kad temačiau kruopą, viršūnę pačią pasaulio baisumų ir neteisybės...

Grįžtant prie kelionės – pirmiausiai važiavome į faraonų slėnį, kur slypi 63 (tikėtina, kad yra dar neatrastų) senovės karalių kapavietės. Labai, labai gaila, bet nuotraukų daryti nebuvo galima. Žodžiais negalima apsakyti, kokio grožio kriptos tai buvo, kokie ornamentai, tūkstančius metų išsilaikiusios ryškios spalvos, kiek darbo, kokie sarkofagai. Kažkas pasakiško ir neįtikimo.

*super awkward posing*

Beje, pavėsyje slėnyje vyravo 40 laipsnių karštis. Įžengus į saulę šoktelėjo temperatūra ir iki 50. Todėl, kai šiomis dienomis lietuviai skundžiasi alinančiais karščiais aš tik nusijuokiu jiems garsiai į akis. Žmonės mieli, nebuvę Afrikoje ar bent artimiausioje Turkijoje tikrai dar nepažįstate tikro karščio. Apie tokį dalyką kaip makiažas važiuojant išvis galima pamiršti – lieka nebent vandeniui atsparus tušas, vazelinas lūpoms ir kiek paryškinti antakiai. Kaip atsivėsinti, paklausite? Atsakysiu, kad tiesiai pilti vandenį ant savęs. Aš ten pusę laiko ir pravaikščiojau peršlapusiais rūbais ir plaukais, nes išdžiūdavau per 15 minučių. Nemažiau svarbu buvo ir gerti vandenį, manau, per pusę paros suvartojau apie 3l vandens.

Sekanti stotelė (kurios nuotraukas dabar ir matote) buvo Hačepsutės šventykla – vienintelės tikros Egipto moters faraonės. Deja, jos sūnui bandant atimti valdžią, šventykla buvo gerokai apgriauta. Ištrinti visi piešiniai ant sienų... Išskyrus vieną – raudonai nupieštą ir nuspalvintą Hačepsutės sielą. Kažkodėl egiptiečiai tikėjo, kad su žmogaus kūnu galima daryti ką nori, bet jo sielos liesti nevalia, netgi, jeigu kalbama tik apie piešinius. Apskritai šventykla paliko tikrai didelį ir didingą įspūdį.


Na, ir paskutinis aplankytas objektas, apie kurį šiandien papasakosiu (nenoriu jūsų apkrauti per daug skaitymo) yra Memnoso kolosai. Tai 18m skulptūros – vienintelis Amenhotepo III šventyklos palikimas. Man, kaip didelei senovės, o ir apskritai istorijos mylėtojai, širdis verkia galvojant, kiek nuostabių dalykų dėl žmonių kvailumo buvo sunaikinta. Galiu pasakyti tik tiek, kad, jei jau kolosai atrodo taip pritrenkiamai, nedrįstu net įsivaizduoti, kokia turėjo būti pati šventykla...

Taigi, tokia buvo pirmoji mano kelionės pusė, o antrąją galėsite neužilgo išvysti dar viename įraše. Tikiuosi, buvo įdomu!

4 komentarai

 1. Buvo! Lauksiu sekančių dienų įrašų :))

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nuotraukos nerealios, tikrai dabar noretusi mesti visus reikalus ir atsidurti ten :))

  www.aurra.lt

  AtsakytiPanaikinti
 3. vaau :) atrodo viską matydavau vadovėliuose istorijos :D sunku net surišt, kad juk čia viskas egzistuoja išties:) super!

  www.fashionmantra.lt

  AtsakytiPanaikinti
 4. Dėkui visoms už pozityvius komentarus! :)

  AtsakytiPanaikinti

© vinilina