Viskas apie breketus

2015 m. liepos 9 d., ketvirtadienis

Atsiprašau už baisios kokybės nuotraukas!
 
Yra sakančių, kad šypsena - kiekvieno mūsų vizitinė kortelė. Ir iš tikrųjų, juk daug maloniau bendrauti su besišypsančiu žmogumi, todėl svarbu prižiūrėti savo dantis. Labiausiai akcentuojamas šypsenos baltumas (pati ties tuo turiu kur tobulėti), tačiau manau, kad pirmiausiai verta susirūpinti dantų išsidėstymu ir sąkandžiu.

Greičiausiai ne vienas yra nelabai patenkintas savo dantimis, kurie galbūt yra kiek kreivoki arba kankina dar kokios nors problemos, o tai gali tiesiog atmušti norą šypsotis. Vis dėlto, jau nemažai laiko problemoms išspręsti yra sukurtos plokštelės ir kabės. Pati nešiojau tiek vieną, tiek kitą ir pagalvojusi, kad galbūt ką nors kankina neapsisprendimas, nusprendžiau papasakoti apie savo patirtį

Kaina
 
Deja, tai visada pirmas dalykas, į kurį atsižvelgiame ir šįkart kaina toli gražu nėra patraukli. Tiksliai nežinau, kiek kainuoja plokštelė (gerai, jei užtektų tik jos), tačiau už kabes teks pakloti apie ~2000lt (nuoširdžiai nežinau, kiek dabar eurais) + vizitas kas mėnesį atsieina ~70lt, o tai dauginkite iš nešiojamų mėnesių skaičiaus ir + teks pirkti specialias gumeles, siūlus, dantų šepetėlį ir pan.

Laikas
 
Tai labai individualus dalykas. Mano problema buvo tame, kad vienas priekinis dantis buvo užlipęs ant kito. Rodos, smulkmena, bet ėdė nervus... Tam ištaisyti prireikė 2,5 metų kabių + 6 mėn. plokštelės, tačiau pažįstu moterį, kuriai prireikė ir 5 metų.

Skausmas ir maistas
 
Oh... Pirmą savaitę nevalgiau nieko, tik košes ir jogurtus. Tiesa, vėliau skausmas praeina, bet tenka išmokti tvarkytis su maisto valgymu, o maisto likučių, patikėkite, prilenda į kiekvieną kabių tarpelį. Geras įpratimas yra nešiotis mini dantų šepetėlį. Na, o kai nusėmiau kabes kokią parą buvo toks jausmas, tarsi burnoje būtų tuščia ir neturėčiau dantų. Išties įdomus patyrimas.

Amžius
 
Kuo anksčiau, tuo geriau. Pati procesą pradėjau berods septintoje klasėje, o baigiau devintos pabaigoje. Jei tau jau 20 ir sakai, kad "jau per vėlu", tai taip tikrai nėra! Tuolab, jei žinai, kad gali sau leisti kabes ir dar žinai, kad nepasitikėjimas dėl šypsenos kankins likusį gyvenimą, nieko nelauk. Pagalvok - juk geriau 20, nei 30? Nors, moteriai, apie kurią prieš tai užsiminiau, buvo gerokai virš 30, kai nusprendė imtis veiksmų.

Grožis
 
Taip pat dauguma merginų abejoja dėl kabių, nes, pasak jų, tai nėra gražu. Drįstu paprieštarauti, nes kabės kitaip yra vadinamos dantų karūnėlėmis. Ir visai ne veltui, šypsena tik dar gražesnė ir esu sulaukusi nemažai komplimentų. Be to, galima rinktis karūnėles įvairių spalvų (esu turėjusi geltonas, violetines - spalvas galima keisti) ar netgi tokias tarsi nematomas (nors jos brangesnės už įprastas).

Berods aptariau visus punktus, dažniausiai žmones kamuojančius, tačiau, jei kas domina, būtinai klauskite. Pasistengsiu atsakyti. Ir nepamirškite šypsotis! :)

7 komentarai

 1. Tavo šypsena išties graži! ♥ Šis įrašas tikrai patiko, nes mano pačios dantukus reiktų tiesint.. Kol kas lankausi pas privačią dantistę ir dar reikia skylutes taisyt, o tada jau dėl tiesinimo žiūrėt. Iš tiesų labai norėčiau iškęst visus tuos metus su breketais ir bent turėt tiesius dantukus. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėkui! O pakentėti kelis metus dėl visą gyvenimą besitęsiančio rezultato tikrai verta. :)

   Panaikinti
 2. Jeigu uk, tai uz virsu £600, uz apacia £600, suverzimai £50-£150. Nuemimas - £230. :D Isleista normaliai! labai grazi sypsena tavo :) Man nuime pries savaite bet negaliu priprasti, dar reikia daug tvarkyti, negalim balint nes reikia 3 dantis sutvarkyt, kuriem dar po kelis simtus svaru reikia, echhh tie dantys :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O Dieeeve, o aš dar girdžiu atsiliepimų, kad Lietuvoje breketai brangus reikalas... Tai jau tikrai, kad išleista normaliai. ;D Dėkui už komplimentą, nors pačiai prieš kameras kažkaip nejauku šypsotis. ;) O neabejoju, kad pabaigus viską tavo irgi šypsena bus labai graži. Tie dantys tikrai vargas, bet užtat kaip džiugu, kai tvarkingi. ;)

   Panaikinti
 3. Įdomu ar ir keramikinių breketų kaina svyruoja nuo 2000lt? Labai norėčiau įsidėt, bet jei tokia kaina, tai man tikrai per brangu. :(

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Konkrečiai atsakyti negaliu, ne dantistė esu, bet man rodos, kad šitie būtų dar brangesni nei įprasti, nes daromi taip, kad kuo mažiau matytųsi ant dantų ir gražiau estetiškai atrodytų. Man ir, berods, tokius siūlė, bet, kai išgirdau, kad kaina dar šoktels, tai atsisakiau. :)

   Panaikinti
 4. Labai aktualus straipsnis. Taip pat patariu nepamiršti pasitarti su odontologu ar galima šiuo metu dėti breketus (gali būti kad pirma, reikės sutvarkyti kitas dantų bėdas), taip pat apie burnos highieną ir priežiūrą, breketų nešiojimo metu.

  AtsakytiPanaikinti

© vinilina. Design by FCD.