Spintologija

2015 m. birželio 25 d., ketvirtadienis


Mėgstu skaityti ir paprastai renkuosi rimtesnius skaitinius - vis dar gyvenu abitūroje perskaityta J. Kunčino "Tūla" (nors buvau priversta švietimo programos, tačiau kartais ten būna įdėta išties nepakartojamų kūrinių), mėgstu Remarką. Nors ką čia slėpti, nevengiu trečią kartą paskaityti Harį Poterį ir knygų sąraše, tikiuosi, greitu metu ateis laikas Sostų žaidimams.


Kad ir kaip ten bebūtų, pastebėjau, kad ir lietuvių autorių rinka turi ką pasiūlyti (vis dar laukia A. Tapino ir K. Sabaliauskaitės kūriniai). Dar labiau džiugina, kad knygynuose galima rasti ne tik rimtos literatūros, tačiau ir orientuotos į grožį. Nenoriu per daug nukrypti nuo tinklaraščio koncepcijos, kuri yra susitelkti ties kosmetika ir pan., tačiau gražiais mus daro ne tik ji, o ir pats gyvenimo būdas, į kurį patenka ir perskaitytos knygos. Vėlgi nenoriu tinklaraščio paversti knygų klubu, tačiau, manau, atrasiu nišą kūriniams, dedikuotams grožiui. Realiai visa mano rašliava yra indėlis į tuštybės mugę, tad ir knygas vertėtų įtraukti ją papildančias.

Todėl šiandien norėčiau plačiau papasakoti apie stilistės Agnės Gilytės knygą "Spintologija". Visų pirma akį džiugina apipavidalinimas, kuris greičiau primena mielą širdžiai užrašų knygelę, nei nuobodžią storą knygą. Taip pat manyje gyva penkiametė džiūgavo viduje išvydusi linksmas iliustracijas (vieną jų galite pamatyti čia), kurios, kad ir kokio amžiaus bebūtumei, vis tiek lieka linksmas priedas.

Knygos paskirtis paprasta, bet kartu ir sudėtinga - padėti moterims ir merginoms išspręsti kiekvieną rytą kamuojantį klausimą "Ką apsirengti?". Kūrinio rašymo stilius paprastas ir gaivus, suprantamas kiekvienai dailiosios lyties atstovei. Agnė didžiumą laiko atrodo lyg šalia išdygusi draugė, smagiai pasakojanti, kaip reikia susitvarkyti spintą. Apžvelgiama viskas - pirkimo taktikos, spintos organizavimas, senų daiktų atsikratymas, figūros tipai. Taip pat patariama ką ir su kuo derinti keliaujant į darbą, laisvalaikiu ar būnant atostogose. Yra netgi atskiri skyriai nėštukėms bei vyrams.

Kadangi pati su apranga labai didelių problemų neturiu (žinoma, stilius yra kartu su mūsų asmenybėmis nuolat evoliucionuojantis dalykas), didelės praktinės naudos iš šios knygos neturėjau. Pati kiekvieną sezoną suruošiu spintą atitinkamam metų laikui, be gailesčio atsikratau senų ir nebenešiojamų daiktų, retai pasiduodu impulsui pirkti "bet ką, bile nusipirkti" ir perku atsižvelgdama į savo kūno sudėjimą. Tačiau jeigu jus kankina būtent šios problemos, tuomet patikinu, kad "Spintologija" gali tapti tikru išsigelbėjimu ir ją tikrai verta įsigyti. Ne veltui Agnė yra savo srities profesionalė ir tikrai padės išspręsti daugelį spintos ir drabužių derinimo klausimų.

Rašyti komentarą

© vinilina. Design by FCD.